Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dārzs

Dārzs bez nezālēm

Ravēšana dažiem šķiet kā meditatīvs process, taču lielākajai daļai dārzu saimnieku nezāļu apkarošana ir nopietna problēma. Taču ir veidi, kā to augšanu piebremzēt un ar tām tikt galā efektīvāk, turklāt izmantojot gluži dabiskas metodes.

Viedai saimniekošanai

Dzīvot saskaņā ar dabu. Izmantot esošos resursus. Saimniekot ilgtspējīgi, – tie ir permakultūras pamatprincpi. Izklausās skaisti un iedvesmojoši, bet ko tas nozīmē, darbojoties praktiski?

Projekts ar diviem redīsiem

Šis pavasaris ne vienam vien radīja pēkšņu vēlmi tikt pie ''sava pleķīša zemes'', kur lēnu garu rušināties un brīvos brīžos laiskoties. Taču cik viegli vai grūti ir pie tāda īsta mazdārziņa tikt, to iekopt un izaudzēt pirmās dilles un dārzeņus? Var gadīties, ka bietes neizdīgs un pats vienā brīdī vispār saputrosies, kurā dobē kas ir atrodams, taču gandarījumu tas nemazinās un nākotnes plānus ne tik.

Ieaudzē dārzā rabarberus

Parasti ar pirmo rabarberu ražu var mieloties jau maija otrajā pusē, un tā ir viena no pirmajām pavasara garšām, kas izaug dārzā zem klajas debess. Ja jums dārzā rabarberu krūma vēl nav, noteikti vērts iegādāties, jo tos var stādīt visas vasaras garumā – no aprīļa vai brīža, kad augsne atkususi un iesilusi.

Dārziņš uz balkona

Gribas stādīt, bet nav dārza? Sava zemes pleķīša neesamība nav šķērslis, un zaļo īkšķīšu īpašniekiem nav jāsamierinās tikai ar telpaugu lološanu. Ir dārzeņi un zaļumi, kas lieliski izaug uz balkona puķu kastēs un pat uz palodzēm telpās. Varat šos augus dēstīt agrāk kā īstajā dārzā, jo uz balkona augošos vieglāk pasargāt no salnām. Ja stādu konteineru nav daudz, uz nakti tos sākumā varat pat nest telpās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide