Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 2. augusts
Stefans, Normunds

Deja

Tapusi latviešu skatuviskajai dejai veltīta interneta vietne

Radīta interneta vietne www.dejaszeltafonds.lv, kas rāda latviešu skatuviskās dejas vēsturi un attīstību. Tā ietver 54 nozīmīgākās dejas laika posmā no 1933. līdz 2008. gadam, un tiks periodiski papildināta. Latviešu skatuviskās dejas zelta fonds ir Latvijas Nacionālā kultūras centra iniciatīva, kas radīta sadarbībā ar skatuviskās tautas dejas nozari, ņemot vērā arī sabiedrības priekšlikumus, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Gunta Miheloviča.

Mīlestība pret melno

Komponista Reiņa Sējāna un baletdejotājas Elzas Leimanes lidojums ar vārnas cienīgu pašpietiekamību un tiešumu.

Savējie sapratīs

Pašrefleksija ir būtiska tendence laikmetīgajā mākslā, arī dejā. Kas šaurā žanrā ir šķērslis, tas plašā tautas kustībā – veiksmes stāsts

VIDEO: Iespaidīga maoru kara deja kāzu ceremonijā satricina internetu

Milzu popularitāti - vairāk nekā 20 miljonus skatījumu diennakts laikā - tīmeklī guvis kāds vietnē Facebook ievietots video, kur Jaunzēlandē laulāto pāri kāzās sveic ar maoru kara deju, ko sauc par haka. Sveicēji deju izpildīja uzreiz pēc vedējtēva runas. Amizanti, ka bravūrīgā un kareivīgā deja tomēr spēja aizkustinā līgavu līdz asarām. Ko vairāk teikt šeit būtu lieki - tas jānoskatās!

Šovakar Ģertrūdes ielas teātrī dejas izrāde Noķer mani

Šovakar, 18. maijā, Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde Noķer mani, kurā seši drosmīgi vecāki stājas pretī izaicinājumam – izdejot savu bērnu kustības un darbības, pavēstīja izrādes producente Zane Estere Gruntmane.

Notiks dāņu iestudējuma Displacement papildizrāde

Otrdien, 23. aprīlī, plkst. 21 Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts notiks Dānijas laikmetīgās deju grupas Kassandra Production iestudējuma Displacement papildizrāde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide