Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dzīvnieku aizsardzība

Vaļu atbrīvošana no "cietuma" Krievijā ieilgs

Par spīti Holivudas zvaigžņu sāktajām kampaņām, leģendārā jūras dzīļu pētnieka Žaka Īva Kusto dēla Žana Mišela Kusto aicinājumiem un Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēlei izmeklēt šo problēmu, Krievijas tālajos austrumos joprojām par "vaļu cietumu" nodēvētajā vietā neatbilstošos apstākļos mazos iežogojumos tiek turēti gandrīz 100 zobenvaļu un baltvaļu. Pret četrām firmām, kas noķērušas un turējušas vaļus neatbilstošos apstākļos, lai par miljoniem tos pārdotu izklaides parkiem Ķīnā, Krievijas varasiestādes sākušas izmeklēšanu.

Izveidota bez mājām palikušo dzīvnieku datubāze; aicina patversmes iesaistīties

Pukanis.lv ir pirmā un vienīgā Latvijas mēroga dzīvnieku datubāze, kas palīdz patversmēm atrast dzīvniekiem jaunus saimniekus, portālam Diena.lv pavēstīja datubāzes pārstāvji. Dzīvnieku draugi mudina Latvijas patversmes sadarboties ar datubāzi un izvietot bez mājām palikušo dzīvnieku attēlus.

Ķengurs ar izcelsmes valsti Latvija

Ķengurs, kurš pagājušajā nedēļā atrasts klaiņojam pa Iecavas apkaimi, tagad atrodas Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur atkopjas no piedzīvojumiem ziemas spelgonī un gaida piesakāmies savu saimnieku. Savvaļas sugu dzīvnieku uzraugošās institūcijas atgādina, ka šādiem dzīvniekiem ir ļoti specifiskas vajadzības, tāpēc cilvēkiem ir jābūt zināšanām par dzīvnieku aprūpi.

Veterinārārste: Nedāviniet svētkos dzīvniekus

Bērns grib kādu dzīvnieciņu, bet ģimenes locekļi nav gatavi nedz sunim, kurš diendienā jāved pastaigās, nedz kaķim, kurš visur asina nagus! Taču atvase čīkst – Ziemassvētkos gribu dāvanu maisā dzīvnieciņu! Ja ne suni vai kaķi, tad vismaz šinšillu, kāmīti, zivtiņas vai degu. Ja strikts nē nepalīdz, jāizsver iespējamās klapatas, kas būs saistītas ar pirkumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide