Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Interneta veikali

Baltijā nostiprinās ieradums iepirkties internetā

"Nebūs tā, ka visi cilvēki iepirksies tikai un vienīgi internetā. Ierastie veikali, uz kuriem doties pēc pārtikas, neizzudīs, it īpaši tie veikali, kas atrodas pircējiem ērti pieejamās vietās un piedāvā plašu sortimentu. Katram iepirkšanās veidam ir savas priekšrocības," intervijā uzsver pārtikas preču e-veikala Barbora Latvija valdes locekle Sanita Bērziņa.

Bankām jāinformē VID par iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos

Bankām, maksājumu iestādēm, pastam turpmāk bez ierunām būs jāsniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) informācija par Latvijas iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos. Šādu iespēju politiķi devuši, pērnā gada izskaņā pieņemot likuma izmaiņas, lai arī ārvalstu uzņēmēji par Latvijas iedzīvotāju veiktajiem pirkumiem maksātu pievienotās vērtības nodokli (PVN) mūsu valsts budžetā, sestdien vēstīja telekanāls LNT.

PTAC soda negodprātīgu interneta veikalu īpašnieku

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) internetveikalu ietaupi24.lv un tehnika365.lv īpašniekam SIA Parfims piemērojis 10 000 eiro sodu par negodīgas komercprakses īstenošanu, liecina PTAC mājaslapā publiskotais lēmums.

Iepirkšanās internetā turpmāk bez "ģeogrāfiskās diskriminācijas", bet ar izņēmumiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 6. februāri nobalsoja par regulējumu, kas patērētājiem sniegs plašākas iespējas iegādāties preces vai pakalpojumus interneta veikalos bloka valstīs. Regulējums, kuram plānots stāties spēkā šā gada laikā, atcels tā dēvēto ģeogrāfisko bloķēšanu - praksi, kad komersants atsaka klientam pakalpojumus vai nepārdod preci, kā iemeslu minot viņa pilsonību, deklarēto vai faktisko dzīvesvietu. Regulējums gan neliegs bloķēt ar autortiesībām aizsargātu saturu, par ko patērētāji ir neizpratnē.

PTAC publicē godīgas komercprakses vadlīnijas e-veikaliem

Turpinoties straujai elektroniskās tirdzniecības jomas attīstībai, joprojām nozīmīga loma ir tam, kādā veidā preču pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji elektroniskajā vidē organizē distances tirdzniecību un nodrošina normatīvo aktu prasību izpildi. Ar mērķi sniegt atbalstu komersantiem, kā arī realizējot Konsultē vispirms principu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir izstrādājis vadlīnijas, kuras kalpos kā ceļvedis gan tiem komersantiem, kuriem jau ir interneta veikals, gan tiem, kuri tikai plāno to atvērt.

Modernā biznesa iezīmes

Gan Valsts policija, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) jau gadiem saņem iedzīvotāju iesniegumus par krāpniecību, kas saistīta ar iepirkšanos interneta veikalos. Turklāt runa nav par nekvalitatīvu preci, bet gan situāciju, kad pircējs veicis priekšapmaksu, taču prece tā arī nav piegādāta un ar pakalpojumu sniedzēju neizdodas sazināties.

Topā pasta balodis no Ķīnas

Interneta veikaliem kļūstot populārākiem, ar katru gadu strauji pieaug sūtījumu skaits no ārzemēm. Rudens, kad vecāki savus bērnus gatavo skolai, tāpat arī Ziemassvētku laiks, kad cits citu vēlamies iepriecināt ar dāvanām, ir īstais pļaujas laiks tirgotājiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide