Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Interneta veikali

PTAC saņem 255 iesniegumus par negodīgu komercpraksi kādā interneta veikalā; piemēro maksimālo sodu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, kurā par konstatētajiem pārkāpumiem SIA KASIJA (turpmāk – Sabiedrība) ir piemērota soda nauda 1580 eiro apmērā (šajā gadījumā maksimāli iespējamā), kā arī uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi.

Dreimanis: Latvijā ieradums iepirkties virtuāli saglabāsies arī pēc krīzes

Šopavasar saistībā ar to, ka ir ieviesti tādi Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi, kas paredz distancēšanos, ir ievērojami pieaugusi e-komercijas popularitāte. Uz Dienas jautājumiem par e-komercijā gūto pieredzi atbild SIA A-birojs Mārketinga un pakalpojumu daļas vadītājs Gustavs Dreimanis.

Ekonomiste: Internetā iepērkamies salīdzinoši maz

Mazumtirdzniecība aprīlī turpināja augt, taču temps kļuva lēnāks. Pārdošanas apjomi pieauga par 3,1% (kalendāri izlīdzināti dati), salīdzinot ar pērno aprīli. Tas ir lēnākais pieauguma temps pēdējā gada laikā. Lēnāk auga gan pārtikas, gan nepārtikas preču, gan arī auto degvielas tirdzniecība.

PTAC soda negodprātīgu interneta veikalu īpašnieku

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) internetveikalu ietaupi24.lv un tehnika365.lv īpašniekam SIA Parfims piemērojis 10 000 eiro sodu par negodīgas komercprakses īstenošanu, liecina PTAC mājaslapā publiskotais lēmums.

Iepirkšanās internetā turpmāk bez "ģeogrāfiskās diskriminācijas", bet ar izņēmumiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 6. februāri nobalsoja par regulējumu, kas patērētājiem sniegs plašākas iespējas iegādāties preces vai pakalpojumus interneta veikalos bloka valstīs. Regulējums, kuram plānots stāties spēkā šā gada laikā, atcels tā dēvēto ģeogrāfisko bloķēšanu - praksi, kad komersants atsaka klientam pakalpojumus vai nepārdod preci, kā iemeslu minot viņa pilsonību, deklarēto vai faktisko dzīvesvietu. Regulējums gan neliegs bloķēt ar autortiesībām aizsargātu saturu, par ko patērētāji ir neizpratnē.

PTAC publicē godīgas komercprakses vadlīnijas e-veikaliem

Turpinoties straujai elektroniskās tirdzniecības jomas attīstībai, joprojām nozīmīga loma ir tam, kādā veidā preču pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji elektroniskajā vidē organizē distances tirdzniecību un nodrošina normatīvo aktu prasību izpildi. Ar mērķi sniegt atbalstu komersantiem, kā arī realizējot Konsultē vispirms principu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir izstrādājis vadlīnijas, kuras kalpos kā ceļvedis gan tiem komersantiem, kuriem jau ir interneta veikals, gan tiem, kuri tikai plāno to atvērt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide