Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ivars Kalviņš

LZA grib izveidot Silīcija ieleju

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) līdzšinējā darbība savas elitārās ievirzes dēļ bijusi introverta, tāpēc lielai daļai sabiedrības, tostarp politiķiem un ierēdņiem, kļuvusi tāla un neizprotama, uzskata jaunievēlētais LZA prezidents Ivars Kalviņš. Viens no iemesliem, kāpēc tā noticis, – LZA finansējuma nodrošināšana nekad nav bijusi politiķu prioritāte. Ja 2018. gadā akadēmijas budžets bija kopumā nedaudz lielāks par miljonu eiro, no tiem 431 672 eiro atvēlot pamatdarbības nodrošināšanai, 568 678 eiro – emeritēto zinātnieku atbalstam, tad šogad tas bijis vēl mazāks.

Kalviņš: Latvija nedrīkst kļūt tikai par reņģēdāju tautu

Ja Latvijā zinātni vērtētu pēc tā, kāds labums no zinātnieka darba ir sabiedrībai, ekonomikai, tad zinātnieks pagrieztos pret ekonomiku. Kamēr šo neizmainīs, nekādu izmaiņu nebūs un tad mēs paliksim reņģēdāju tauta. Zinātnieki tam nepiekrīt, jo viņu intelektuālais potenciāls atļauj konkurēt pasaules līmenī, intervijā laikrakstam Diena atzinis ķīmiķis, Latvijas Organiskās sintēzes institūta padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Pirmo reizi zāles ar Latvijā izgudrotu darbīgo vielu atļauj lietot medicīnā

Jūlija sākumā ASV Pārtikas un zāļu administrācija izsniegusi atļauju izmantot medicīnā jaunas pretvēža zāles, kuru darbīgā viela izgudrota un sintezēta Latvijā, aģentūru LETA informēja Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš.Kalviņš norāda, ka Latvijai šis ir vēsturisks notikums, jo šāda atļauja zālēm, kuru darbīgā viela ir izgudrota un sintezēta Latvijā, piešķirta pirmo reizi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide