Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ivars Zviedris

Zviedra ''laimīgie cilvēki''

Režisora un operatora Ivara Zviedra (52) attiecībās ar filmu varoņiem ir kas atbruņojoši cieņpilns. Apbrīnojami ražīgais dokumentālists pats to dēvē par patiesu interesi par cilvēku.

Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filmu Homo Ludens izrādīs festivālā Vācijā

Eiropas dokumentālo filmu festivāls DokumentART, kas no 8. līdz 12. oktobrim norisināsies Neibrandenburgā (Vācijā), Eiropas konkursa programmā starp 37 filmām no Vācijas, Spānijas, Norvēģijas u.c. valstīm iekļāvis Ivara Zviedra un Ineses Kļavas veidoto dokumentālo īsfilmu Homo Ludens. Cilvēks, kas spēlējas (2014), informēja filmas veidotāji.

Svētkos pirmizrādes piedzīvos piecas Latvijas dokumentālistu īsfilmas

Sagaidot Valsts svētkus, notiks režisoru Zigurda Vidiņa, Daiņa Kļavas, Ivara Zviedra un Ineses Kļavas, Mārtiņa Grauda, Dāvja Kaņepes jauno dokumentālo īsfilmu pirmizrādes – konkursa _Latvijas kods. Latvijai 95. Latvija šodien _uzvarētāju darbi, kas tapuši kā māksliniecisks mūsdienu Latvijas portretējums un veltījums valsts 95. gadadienā, informēja Latvijas Televīzijas (LTV) pārstāvis Klāvs Radziņš.

Turpinās filmas Dokumentālists panākumi

Režisoru Ineses Kļavas un Ivara Zviedra filma Dokumentālists saņēmusi galveno balvu kinofestivālā Jaunkaledonijā un iekļauta Francijas TV kanāla ARTE programmā, informēja filmas producente Aija Bērziņa.

Pēdējā tempļa hronikas gūst uzvaru Viļņas kinofestivālā

Sestdien, 28. septembrī režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma _Pēdējā tempļa hronikas ieguvusi Grand Prix_ Viļņas dokumentālajā filmu festivālā. Savukārt Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filma Dokumentālists saņēmusi godpilno otro vietu, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Astra Spalvēna.

Dokumentālists Ņujorkā

Studējot dokumentālā kino veidošanu Ņujorkas The New School, katram no mums bija jāparāda kursabiedriem fragments no filmas, kas pašu iedvesmojusi. Tāds ļoti skolniecisks uzdevums. Zināju, ka gribu rādīt latviešu dokumentālo kino – Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filmu Dokumentālists. Diskusijas izraisīja jau filmas pirmās piecas minūtes. Par to, vai Inta izmantota. Par to, ka pirmā aina viņu kadrā rāda neglaimojoši. Vārdu sakot, sākās gara diskusija…

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide