Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Krievu sala

Zeltiņš: Vides jomā atkāpes nepieļausim

Par Krievu salas termināļa darbības sākšanu un ostas apkaimes iedzīvotāju paustajām bažām par ogļu putēšanu Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku Ansi Zeltiņu.

A.C.B. realizētais projekts Krievu salā atzīts par gada vērienīgāko būvniecības projektu

Ceļu infrastruktūras un būvniecības līdera A.C.B. uzņēmumu grupas veiktā Krievu salas infrastruktūras izbūve ieguvusi Latvijas Būvniecības Gada balvas Grand Prix, portālu Diena.lv informē uzņēmuma pārstāvji. Infrastruktūras izbūve Krievu salā bija viens no aizvadītā gada apjomīgākajiem A.C.B. projektiem, kura ietvaros uzņēmums veica būvprojektu izstrādi, būvdarbus un autoruzraudzību pieciem objektiem. A.C.B. speciālists Andris Miezis, savukārt, par šo pašu projektu ieguva 1. vietu kategorijā Labākais projektu vadītājs.

Rīgā tiks izvietotas divas jaunas gaisa kvalitātes monitoringa stacijas

Rīgas brīvosta plāno iegādāties divas jaunas gaisa kvalitātes monitoringa stacijas, no kurām viena tiks izvietota jaunizbūvētā multifunkcionālā Krievu salas termināļa ziemeļrietumu daļā, savukārt otra – tiešā Rīgas iedzīvotāju tuvumā, terminālim piegulošajā Bolderājas apkaimē – Lielupes ielas rajonā. Iekārtas tiks uzstādītas un darbu sāks līdz šī gada oktobrim, informē Rīgas brīvostas pārstāve Inga Šabovica.

Krievu salas termināļa otrā posma būvdarbu process rit pēc plāna

Trešdien, 20. jūnijā, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš un Krievu salas termināļa projekta otrā posma būvniecības darbu ģenerāluzņēmēja ACB pārstāvji klātienes vizītē iepazīstināja Rīgas brīvostas valdes locekļus ar Krievu salas projekta otrā posma būvdarbu progresu. Šobrīd papildu infrastruktūras izbūve noris saskaņā ar darbu plānu un stividoru teritorijās ir veikti darbi vairāk nekā 50% apmērā no kopējā būvdarbu apjoma, informē Rīgas brīvostas pārstāvis.

Gaisa piesārņojums kļuvis taustāms

Par vaininieku nozīmējot Rīgas brīvostu, sociālo portālu lietotāji izrādījuši savu neapmierinātību par ogļu putekļiem savos mājokļos. Kamēr pētnieki norāda, ka pastāvīga dzīvošana piesārņotā vidē no cilvēka mūža ilguma "nolaupa" vidēji astoņus mēnešus, Rīgas brīvosta atgādina, ka no 2019. gada janvāra ogles tuvu pilsētas centram vairs nepārkraus, šīs darbības pārvirzot uz Krievu salu.

FM nav bažu par to, ka Krievu salas projektam varētu koriģēt ES līdzfinansējumu

Finanšu ministrijai (FM) nav pamata bažām, ka Krievu salas infrastruktūras projekta mērķi var netikt sasniegti, kas varētu izraisīt Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma korekcijas riskus, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja FM parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide