Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Kultūras ministrija

Valstij, no Rīgas pārņemot operas ēku, nāksies risināt vairākas tehniskas problēmas

Pagājušā gada decembrī īpašnieku mainīja Latvijas Nacionālās operas ēka, no Rīgas domes nokļūstot valsts īpašumā, un turpmāk to apsaimniekos Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB). Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule Dienai apstiprināja, ka tā bijusi LNOB iniciatīva. Tomēr vienlaikus jāapzinās, ka ēkai nepieciešams veikt vairākus neatliekamus remontdarbus, tāpat nākotnē nāksies risināt jautājumu par sen iecerēto piebūvi.

Jūtami pieaugs kultūras iestādēs strādājošo atalgojums

2020.gadā notiks atalgojuma celšana valsts kultūras iestādēs strādājošajiem darbiniekiem, - vērtējot nākamā gada nozīmīgākos notikumus Kultūras ministrijas (KM) pārraudzības jomās, norādīja ministrijā.

Kultūra ikvienam skolēnam

Bijusī kultūras ministre Dace Melbārde (NA) paudusi, ka no amatā padarītā visvairāk lepojas ar Latvijas simtgades lielākā projekta Latvijas skolas soma izveidi. Projekta, kas nodrošina katram skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt ar mācību saturu saistītas kultūras norises, realizācija sākās 2018. gada septembrī, un šonedēļ programmas īstenotāji tikās forumā, lai atskatītos uz pirmo gadu. Projekts esot sācies veiksmīgi un devis iespēju daudziem skolēniem apmeklēt tādus kultūras pasākumus, kas viņus interesējuši, bet, ļoti iespējams, nemaz netiktu apmeklēti, ja šādu iespēju nepiedāvātu Latvijas skolas somas ietvaros.

Kultūras ministrija fondam Sibīrijas bērni piešķir 50 000 eiro

Kultūras ministrija augustā ir noslēgusi līdzdarbības līgumu ar nodibinājumu Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds Sibīrijas bērni par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu sabiedrības izglītošanas pasākumu par deportācijām nodrošināšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide