Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas Krievu savienība

Ždanoka "uzmetusi" Mamikinu - no sava EP mandāta neatteiksies

Tatjana Ždanoka neplāno atteikties no sava Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandāta par labu Andrejam Mamikinam. Viņš apgalvo, ka par to Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta līderi vienojušies pirms EP vēlēšanām, bet viņš ir gatavs, ka Ždanoka solījumu varētu nepildīt - tā svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu Top 10.

Ždanokas vadībā LKS demonstrācijā piedalās pāris simti dalībnieku

Latvijas Krievu savienības (LKS) protesta pasākums, lai prasītu Latvijā "nodrošināt sociālo un nacionālo taisnīgumu", sestdien ir pulcējis pāris simtus cilvēku, novēroja aģentūra LETA. Valsts drošības dienests (iepriekš - Drošības policija) uzskata, ka redzamāko aktīvistu mērķis ir pievērst sev uzmanību un vairot savu popularitāti pirms pavasarī gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Ždanokas partija pagaidām netiek pie valsts naudas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis neizmaksāt Tatjanas Ždanokas vadītajai Latvijas Krievu savienībai (LKS) paredzēto valsts budžeta finansējumu. KNAB pieņēma lēmumu neizmaksāt LKS piešķirto valsts budžeta finansējumu uz šīs partijas norādīto kontu, jo tas nav atvērts Latvijā reģistrētā kredītiestādē. Ja partija atvērs kontu Latvijā reģistrētā iestādē, tad finansējums tiks pārskaitīts, aģentūru LETA informēja KNAB.

Ārpus Saeimas, bet ar finansējumu

Pirms Saeimas vēlēšanām uz jautājumu, vai Latvijas Krievu savienība (LKS) cer pārsniegt divu procentu slieksni, partijas līdere Tatjana Ždanoka pārliecinoši atbildēja: "Mēs pārvarēsim piecus procentus." Tomēr tā nenotika. Sestdien notika partijas valdes sēde, kurā tika analizēta situācija, tomēr Ždanoka sarunā ar Dienu bija mazrunīga un atklāja, ka visi izteikušies par rezultātiem, savukārt nākotnes plānus apspriedīšot nākamajā sēdē 10. novembrī.

Latvijas Krievu savienība sarakstā iekļāvusi arī nevalstisko organizāciju pārstāvjus

Ar ierosinājumiem par nulles pilsonību visiem iedzīvotājiem, obligātu krievu valodas mācīšanu visās Latvijas skolās, Saeimas preambulas atcelšanu, Latvijas Televīzijas un Radio privatizāciju, kā arī vīziju par "vienotu Eiropu no Lisabonas līdz Vladivostokai" sevi 13. Saeimas vēlēšanām pieteikusi Latvijas Krievu savienība (LKS), kam kopumā startēs 81 deputāta kandidāts. Tiesa gan, vismaz Vidzemes saraksta līderi Tatjanu Ždanoku var svītrot, jo Satversmes tiesa neatcēla aizliegumu kandidēt Saeimas vēlēšanās personām, kuras pēc 1991. gada 1. janvāra darbojušās noteiktās padomju organizācijās, tomēr lēmums vēlreiz jāpieņem Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK).

DP aizturējusi Ždanokas partijas valdes locekli Kozirevu

Drošības policija (DP) šodien aizturējusi Latvijas Krievu savienība (LKS) valdes locekli Iļju Kozirevu aprīlī sāktajā kriminālprocesā par iespējamām prettiesiskām darbībām 31.martā notikušās Vislatvijas vecāku sapulces laikā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide