Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Lidojumi

Klimata izmaiņas palēninās un sadārdzinās transatlantiskos lidojumus

Klimata izmaiņu pastiprināti vēji palēninās avioreisus starp Ziemeļameriku un Eiropu, sadārdzinot degvielas izmaksas un palielinot oglekļa dioksīda emisijas, kuras jau ir izraisījušas klimata izmaiņu problēmu, teikts trešdien publicētā pētījumā.Klimata izmaiņas padarīs spēcīgāku gaisa strāvplūsmu, kas lielā augstumā šķērso Atlantijas okeānu virzienā no rietumiem uz austrumiem, teikts pētījumā Fizikas institūta žurnālā Environmental Research Letters.

Kurā lidmašīnā sēsties bez bažām? Nosauktas pasaulē drošākās aviokompānijas

Kopš 2013.gada ik gadu respektētais izdevums AirlineRatings publisko sarakstu ar gada drošākajām aviokompānijām pasaulē. Nupat klajā laists 2016.gada izdevums, un par pasaulē drošāko aviokompāniju trešo gadu pēc kārtas atzīta Austrālijas _Qanta_s. Qantas tiek izcelta kā kompānija, kuras lidaparāti reaktīvo komerclidojumu laikmetā, proti, kopš pagājušā gadsimta 50.

ASV un Kuba atsāks regulārus komerciālos lidojumus

ASV un Kuba drīzumā noslēgs vienošanos par regulāru komerciālo lidojumu atjaunošanu starp abām valstīm, trešdien paziņojušas amatpersonas Vašingtonā un Kubā.Amatpersonas pavēstīja, ka ASV aviokompānijas varētu sākt lidojumus uz Kubu tuvāko mēnešu laikā.Līdz šim cilvēkiem, lai nokļūtu Kubā, nācās lidot ar dārgajiem čarterreisiem.Aviokompānijas JetBlue, American Airlines, Delta un United jau izrādījušas interesi par maršrutu atvēršanu uz Kubu.

Svētdienas vakarā uz 24 stundām tiks apturēti visi lidojumi no un uz Beļģiju.

Gaisa satiksmes dispečeriem pievienojoties vispārējam streikam pret valdības taupības politiku, no svētdienas vakara uz 24 stundām tiks apturēti visi lidojumi no un uz Beļģiju.Beļģijas gaisa satiksmes dispečeru dienesta Belgocontrol darbinieki "pilnībā atbalsta valsts mēroga streiku", piektdien pavēstīja arodbiedrības CSC pārstāvis Kurts Kalerts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide