Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mediķu algas

Nozare kritizē Viņķeles priekšlikumu

Nākamgad ārstiem rezidentiem minimālās mēnešalgas likme varētu pieaugt par 20%, bet pārējam medicīnas personālam – par 10%. Tāds ir veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) piedāvātais mediķu darba samaksas atalgojuma palielināšanai atvēlēto 60,2 miljonu eiro sadalījums, kuram atbalstu pauda arī valdība.

Mediķi vienoti par veselību

Visai emocionālā gaisotnē šonedēļ aizvadīts mediķu pikets pie Saeimas, kurā bija pulcējušies vairāki tūkstoši neapmierināto veselības nozares darbinieku. Pikets notika protesta akcijas Viena diena bez ārstniecības personāla ietvaros, kuras laikā, paužot neapmierinātību ar plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, savus pakalpojumus nesniedza liela daļa mediķu.

Mediķi turpinās protesta akcijas

Nepanākot vienošanos par atalgojuma garantiju izpildi, mediķi plāno turpināt protestēt un visā Latvijā rīkos akciju Nolaid karogu, iededz sveci!, no 8.novembra līdz 13.novembrim pie lielākajām slimnīcām, ģimenes ārstu praksēm un citām veselības aprūpes iestādēm aizdedzot sveces, kā arī pusmastā nolaižot valsts karogu, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas pārstāvji.

Latvijas mediķiem atbalstu izteikuši arī ārvalstu kolēģi

Lietuvas veselības aprūpes darbinieku arodbiedrība atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasības par nepietiekamu veselības aprūpes sistēmas finansējumu, paziņojumā medijiem un partneriem norāda kaimiņvalsts arodbiedrības prezidente Aldona Baubelīte.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide