Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Noziegumi

Covid-19 dēļ prognozē noziedzības līmeņa mazināšanos

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 rezultātā valstī noteiktie ierobežojumi varētu būt iemesls noziedzības līmeņa samazinājumam, aģentūrai LETA prognozēja bijušais Valsts policijas priekšnieks un Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Turpina samazināties Latvijā pastrādāto noziegumu skaits

Pagājušajā gadā Latvijā reģistrēto noziegumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazinājies, un šāda tendence turpinās jau kopš 2014.gada, liecina prokuratūras sniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.

Šogad pieaudzis dažādos noziegumos cietušo bērnu skaits

Šogad sešu mēnešu laikā noziegumos cietis 281 bērns, kas tas ir par 55 vairāk nekā šajā laika posmā pērn, pirmdien žurnālistiem klāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.Visbiežāk bērni cietuši ar tikumību un dzimumneaizskaramību saistītos noziegumos - tie ir 32,4% gadījumu.

Viena dzimumnoziedznieka ķīmiskā kastrācija izmaksātu 3000 eiro mēnesī

Ideja par publisku dzimumnoziedznieku reģistru un ķīmisko kastrāciju īpaši aktuāla kļuva pēc Liepājas tiesas sprieduma, ar kuru par netiklām darbībām ar mazu meiteni diviem vīriešiem piespriests piespiedu darbs. Par to līdz šim bijušas tikai diskusijas, taču patlaban Tieslietu ministrija (TM) ir gatava iet tālāk un šādu sistēmu Latvijā arī ieviest. Tas gan nenoliedzami būs dārgi, un eksperti joprojām nav pārliecināti, ka efektīvi, vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide