Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. jūnijs
Kitija, Viesturs, Viestards

Pārgājieni

Pieci jautājumi purvu pārgājienu ekspertam

Jau septīto gadu ģeogrāfs un uzņēmuma Purvu bridēji vadītājs Kristaps Kiziks rīko izzinošus pārgājienus dažādos Latvijas purvos. Pārvietojoties pa purviem ar speciālām purva kurpēm, ir lieliska iespēja ne tikai iepazīt purva unikālo ainavu ar neskaitāmiem ezeriņiem, akačiem un lāmām, bet reizē izjust piedzīvojumu garšu.

Tēva un dēla piedzīvojums

Divas dienas un nakts meža vidū. Bez telts, bez sviestmaizēm, bez iespējas kāpt mašīnā un braukt mājās.

Izstaigāties uz Maņģenes mežiem

Ja gribas pastaigāties pa mežainu apvidu, tad pārgājiena maršrutu var izvēlēties pa Ventas ieleju no pašas Kuldīgas vai mazliet augšpus Kuldīgas, vai otrā pusē Ventai – Maņģenes mežus, par kuriem mēļo, ka tur ir tik biezi meži, ka pat vilkači dzīvo. Atveram slēpņu lapu Geocaching.com un izvēlamies četrus punktus, kas izskatās kā speciāli četrstūrī izlikti. Tā par mūsu pārgājiena mērķi kļūst dabas liegums Maņģenes meži un mazliet arī dabas parks Abavas senleja.

Dabas aicinājums

Praktiskais latvietis dodas mežā ievākt dabas veltes, taču piedzīvojumu kārais latvietis labprātīgi brien meža brikšņos, estētiskās baudas vilināts. Pēdējo gadu laikā rodas arvien jaunas organizācijas, kas pulcē cilvēkus ar vienotu mērķi - kopīgi izbaudīt dabas sniegto prieku.Dabas mīļotāju biedrību, grupu, organizāciju un kustību aizsācēji ir visdažādāko nozaru pārstāvji, kas sirdī ilgojas pēc dabas.

Izdzīvošanas pārgājieni kā izaicinājums sev un sabiedrībai

Kārlis Zemke un Āris Birze ir divi drosmīgi jaunieši, kas izveidojuši apvienību PostNos un jau šobrīd vairākas dienas atrodas Indijā, kur iecerējuši uzkavēties vismaz pusgadu, lai ekstrēmos apstākļos ceļotu un to visu iemūžinātu filmā. Tomēr Indija nav vienīgais abu puišu ekstrēmais piedzīvojums – Kārlis jau ilgāku laiku aizraujas ar, ja tā var teikt, izdzīvošanas pārgājieniem dabā – gan Latvijā, gan citviet pasaulē, un abi ir pārliecināti – bez dabas klātbūtnes savu dzīvi iedomāties nespētu.

Ziemas tūrisma somas saturs

Lai nakti ziemā teltī pavadītu ērti un patīkami, nav nepieciešams dārgākais ekipējums – pietiks padomāt par dažām detaļām. Cik lielos mīnusos ļauties piedzīvojumu garam – katra paša izturības un pieredzes ziņā, bet to, kā gatavoties ziemas pārgājienam ar nakšņošanu, stāsta tūrisma inventāra veikala Gandrs konsultants Toms Putniņš.

Izturības pārgājieni ar sarežģītu maršrutu kļūst arvien populārāki

Mārtiņš Zvīdriņš par sevi saka: "Es dievinu savu darbu un to, ka dzīvē drīkstu kļūt par to, ko vēlos – sajūtu inženieri un mākoņskrējēju." Vēl Mārtiņš uzskata, ka ir dienas, kad padoties ir aizliegts un tas sakrīt ar viņa darbu – izaicināt sevi un citus cilvēkus, dodot iespēju piedalīties ekstrēmos jeb izturības pārgājienos. Viņa un vairāku draugu radītā biedrība _Baltā kalna komanda _piedāvā ikvienam cilvēkam kāpt pāri savas komforta zonas robežām un iepazīt pašiem sevi no citas, pavisam citādākas prizmas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide