Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Piens

Piena upes turpina plūst ārpus Latvijas

Visai liela daļa Latvijā saražotā piena tiek pārstrādāta ārpus mūsu valsts robežām, tai pašā laikā ir Latvijas uzņēmumi, kas pienu iepērk Igaunijā un Lietuvā. Gan vienā, gan otrā gadījumā tas tiek skaidrots ar izdevīgumu. Savukārt Latvijas piena ražotāju kooperatīva Piena ceļš un Igaunijas piensaimnieku kooperatīva E-piim paziņojums par kopīga starpvalstu kooperatīva izveidi rada jautājumus, vai šī projekta liktenis nebūs līdzīgs savulaik ar valdības atbalstu izveidotajai rūpnīcai Latvijas piens, kuras kontrolpakete 2017. gada sākumā nonāca Vācijas koncerna Fude + Serrahn Milchprodukte īpašumā.

LLKC: Bioloģiskā piena ražošanai Latvijā ir potenciāls

Bioloģiskā piena ražošanai Latvijā ir potenciāls, jo nākotnē tā patēriņš globālajā tirgū tikai pieaugs, piektdien izstādē Pavasaris 2018 pastāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Zemnieku saeima: Šā gada sarežģītā sezona atsauksies uz zemnieku maksātspēju nākamgad

Šīs sezonas kaprīzo laikapstākļu, zemo graudu cenu un joprojām sarežģītās situācijas piensaimniecībā dēļ nākamajā pavasarī daudzām saimniecībām varētu rasties problēmas ar apgrozāmajiem līdzekļiem, tikmēr kopumā nozares attīstība šogad jūtami bremzēsies, aģentūrai LETA atzina biedrības Zemnieku saeima pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide