Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

KNAB izmeklē iespējamu PMLP amatpersonu dalību kukuļošanā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā ir kriminālprocess saistībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu iespējamām prettiesiskām darbībām, proti, kukuļošanu, aģentūrai LETA apstiprināja birojā.

Pases un eID kartes izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta

No 18. maija līdz ārkārtējas situācijas atcelšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) personu apliecinošus dokumentus noformēs un izsniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta, atceļot pakalpojuma saņemšanas iespēju rindas kārtībā, portālu Diena.lv informēja PMLP.

Ātrajā ēdināšanā darba pietiek visiem

Pagājušajā nedēļā, turpinot iepriekš pausto viedokli, deputāts Jānis Dombrava (NA) sociālajā portālā Twitter izrādījis sašutumu un aizdomas par lielo skaitu trešo valstu (t.i. ārpus ES valstu) studentiem, kuri, kā apgalvo Saeimas deputāts, ir galvenie kebabnīcu darbinieki. Deputāts izteica vēlmi radīt izmaiņas likumdošanā, kas vairāk regulētu trešo valstu studentu darbības un skaitu Latvijā. Tomēr, kā informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), studentiem, lai mācītos Latvijā, jau tagad ir jāatbilst dažādiem nemaz ne tik viegli izpildāmiem nosacījumiem, savukārt, kā liecina darba sludinājumi – šobrīd darba pietiek visiem.

Nav zināms, cik nākotnē maksās identifikācijas kartes

Pašlaik nav iespējams pateikt precīzu valsts nodevas apmēru par elektroniskajām identifikācijas kartēm no 2019.gada, taču tā būšot atbilstoša izmaksām, aģentūru LETA informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

PMLP: Katru gadu Latvijas pilsonību iegūst teju tūkstotis nepilsoņu

Naturalizācijas process pēdējos trīs gados ir stabilizējies, katru gadu pilsonībā uzņemot gandrīz tūkstoti nepilsoņu, trešdien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātus informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvji.

Uz Latviju pārvietotas divas sīriešu ģimenes

Pirmdien, 27. martā, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas desmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā seši nepilngadīgi bērni, portāls Diena.lv uzzināja PMLP.

Ilgā cīņa tomēr ļauj ģimenei palikt kopā

"Tā ir labākā dzimšanas dienas dāvana," par savu nule kā iegūto termiņuzturēšanās atļauju Latvijā saka gambietis Džallo Abduls. Diena pēdējo mēnešu laikā vairākkārt vēstījusi un sekojusi līdzi puiša un viņa aizbildnes cīņai ar birokrātiju par tiesībām šeit palikt. Vēl pavisam nesen Džallo savu astoņpadsmito dzimšanas dienu, kas bija šīs nedēļas sākumā, gaidīja ar satraukumu – šajā datumā stātos spēkā rīkojums par viņa izraidīšanu no valsts. Taču dažas dienas pirms pilngadības sasniegšanas, pateicoties ģimenes un brīvprātīgo juristu neatlaidīgajiem pūliņiem, puisim tomēr izdevies saņemt atļauju palikt Latvijā vēl uz pieciem gadiem, lai pabeigtu skolu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide