Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Putnu gripa

PVD: Lielākoties mājputnu turētāji biodrošības prasības ievēro

Ņemot vērā putnu gripas uzliesmojumus vairākās Eiropas valstīs, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pastiprināto kontroļu ietvaros pēdējo divu nedēļu laikā pārbaudījis vairāk nekā 550 mājputnu novietnes un konstatējis, ka lielākoties mājputnu turētāji izprot situācijas nopietnību un pret biodrošības prasību ievērošanu izturas atbildīgi, portālam Diena.lv pavēstīja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Pieaug putnu gripas draudi; PVD uzsāk pastiprinātas pārbaudes

Ņemot vērā pieaugošos putnu gripas draudus Eiropā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina mājputnu turētājus nelaist mājputnus ārpus telpām vai nožogotām konstrukcijām, stingri ievērot biodrošību, nepieļaujot mājputnu kontaktu ar savvaļas putniem, kā arī atlikušajos ziemas un gaidāmajos pavasara mēnešos atturēties no mājputnu iegādes citās Eiropas valstīs. Vienlaikus PVD uzsāk pastiprinātas putnu novietņu, kā arī importa putnu gaļas pārbaudes, portālu Diena.lv informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Atcelta prasība mājputnus turēt slēgtā telpā

Valdība trešdien akceptēja grozījumus biodrošības pasākumos dzīvnieku turēšanas vietām, ar to atceļot putnu gripas dēļ noteikto prasību par mājputnu turēšanas ierobežojuma periodu, vēsta Zemkopības ministrija (ZM).

PVD reidi nebaida: Daudzi saimnieki joprojām laiž ārā savus mājputnus

Pagājis pusotrs mēnesis, kopš Latvijā putnu gripas dēļ ieviesti ierobežojumi mājputnu turēšanai, taču daudzi saimnieki, par spīti Pārtikas un veterināra dienesta (PVD) reidiem un pašvaldības policijas kontrolei, no slimības nebaidās un putnus laiž ārā. Par to, viesojoties Kurzemē, pārliecinājās LNT Ziņas Sešos.

11,7% no pārbaudītajiem mājputnu turētājiem neievēro visus biodrošības noteikumus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saistībā ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem noteikumos par biodrošību putnu gripas draudu dēļ martā ir pārbaudījis vairāk nekā 350 saimniecības, kas nodarbojas ar mājputnu turēšanu, un 41 gadījumā konstatējis pārkāpumus biodrošības jomā, aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. Pēc aģentūras LETA aplēsēm PVD martā konstatējis pārkāpumus 11,7% gadījumu.

Putnu gripa papagailim?

Pavasaris nāk ne tikai ar cīruļputeni, bet arī ar agru gājputnu atgriešanos, kas šogad tiek gaidīta arī lielām bažām. Par putnkopības nākotni bažījas ne tikai nopietni putnu audzētāji, bet arī dekoratīvo putnu īpašnieki. Pie mums klīnikā aizvien biežāk nākas atbildēt uz jautājumu – vai mans papagailis (kanārijputniņš, amadīns u. c.) arī var saslimt ar putnu gripu? Un vai cilvēkam par savu veselību arī jābaidās?

No šodienas aizliegts mājputnus turēt ārpus kūtīm

No trešdienas, 1. marta, stājas spēkā valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par biodrošību, kas saistībā ar putnu gripas draudiem paredz trīs mēnešu aizliegumu turēt mājputnus ārpus kūtīm. Izmaiņas noteikumos nosaka mājputnu īpašniekiem vai turētājiem, kas audzē vistas, tītarus, pērļu vistiņas, zosis, pīles, paipalas, baložus, fazānus, irbes un citus nožogotās platībās turētus putnus, pienākumu ievērot biodrošības pasākumus.

Lietuvā sešiem mirušiem gulbjiem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa

Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests pirmdien ir paziņojis, ka sešiem Kauņā, pie Nemunas upes atrastiem mirušiem gulbjiem laboratoriski apstiprināta augsti patogēnā putnu gripa. Sākotnējie laboratorisko izmeklējumu rezultāti liecina, ka vīruss ir līdzīgs H5N8, portālu Diena.lv informēja Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide