Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas dome

Rīgas domē vēl viena jauna frakcija

Aizvadītajā nedēļā no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju. Līdz ar to mēneša laikā Rīgas domē būs izveidotas divas jaunas frakcijas, tādējādi domē būs astoņas frakcijas.

No Saskaņas izslēgto grupa: Turlais pildīja vien reprezentatīvu funkciju

Neskatoties uz jauna mēra ievēlēšanu, domi faktiski vada vecā vadība, kura jau kādu laiku atkāpās no saviem amatiem, tā lēmumu atbalstīt Daiņa Turlā (GKR) atbrīvošanu no mēra amata aģentūrai LETA pamatoja kādreizējo Saskaņas deputātu izveidotā Neatkarīgo deputātu frakcija. Frakciju pārstāvošais deputāts Aleksejs Rosļikovs pauda, ka šāda situācija frakcijai nav pieņemama.

Turlais neiztur uzticības balsojumu

Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) nav izturējis uzticības balsojumu, līdz ar to zaudē galvaspilsētas mēra amatu. Ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu. Par Turlā atstādināšanu no mēra amata balsoja 31 deputāti, pret - 29. Par Turlā "nomešanu" balsoja arī no Saskaņas izslēgtie Vitālijs Dubovs, Aleksejs Rosļikovs, Vadims Baraņņiks un Valērijs Petrovs, savukārt pret bija opozicionārs Imants Keišs (JKP).

Publicists: Rīgas domes izzagšanas sociālie un psiholoģiskie cēloņi

Rīgas dome nekad nav bijusi caurskatāma institūcija, kas darbotos sabiedrības interesēs, jo allaž ir dalījusi milzu kapitālu, pārvaldījusi vērtīgus pilsētas īpašumus, pieņēmusi lielajam biznesam svarīgus lēmumus, un ap katru no šiem lēmumiem allaž spietojušas ieinteresētās personas, cenšoties ietekmēt iznākumu par labu sev un savām interesēm.

Darbs Riga.lv bijis ienesīgs Saskaņai pietuvinātiem jauniešiem

Rīgas pašvaldības sabiedrisko attiecību portāls Riga.lv bijusi ienesīga darba vieta gan Saskaņas "jaunajai maiņai", gan Saskaņai pietuvinātiem žurnālistiem, noskaidrojis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica. Četru gadu laikā vismaz 400 tūkstoši eiro atvēlēti Saskaņai pietuvināto Riga.lv satura veidotāju atlīdzībām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide