Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Rimšēviča lieta

LTV: Liecināt sācis pats Rimšēvičs

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kukuļošanas krimināllietā viens no apsūdzētajiem pēc apsūdzības izsniegšanas ir mainījis taktiku un sācis liecināt. Šī persona, kura mainījusi taktiku tiesvedībā, esot pats Rimšēvičs, piektdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Rimšēvičs jau pirms gadiem ABLV brīdinājis: Ja nesadarbosieties, atnāks amerikāņi

Pašlikvidēšanas procesā esošās ABLV bankas līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis sarunā biznesa medijam Bloomberg norādījis, ka korupcijā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadu laikā vairākkārt devis mājienus par nepieciešamību sadarboties. Ar ABLV saistīta persona, kas vēlējās palikt anonīma, norādīja, ka Rimšēvičs esot draudējis izplatīt bankai nelabvēlīgu informāciju, ja tā nepiekritīs "sadarbībai". "Ja nesadarbosieties, atnāks amerikāņi," informācijas avotu citē Bloomberg.

Tapusi dokumentālā filma par Rimšēviču

Žurnālists Ansis Pūpols pabeidzis darbu pie filmas Baņķieris. Tas ir stāsts par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, sākot no viņa iecelšanas amatā, beidzot ar brīdi, kad viņu apcietināja, portālu Diena.lv informēja filmas veidotājs Pūpols. Filmas pirmizrāde notiks 13. septembrī plkst.10:30 kinoteātrī K Suns ar papildu seansiem 14. un 15. septembrī.

Tā nebija tikai formalitāte

Ilmāram Rimšēvičam celtās apsūdzības kukuļu pieprasīšanā par problēmu risināšanu ar banku uzraugiem Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) likušas no jauna skatu punkta palūkoties uz Latvijas Bankas (LB) prezidenta lēmumiem un publiski ieņemtajām pozīcijām, meklējot sistēmiskas kļūdas un cilvēciskos faktorus, kas noveda pie korupcijas skandāla. Diena vienā shēmā centās sazīmēt Rimšēviča reālās ietekmes sviras uz Latvijas banku sistēmu, meklējot arī saskarsmes punktus, kuros LB prezidenta darbība pārklājusies ar viņa kukuļņemšanas atbalstītāju, uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rimšēvičam dotas tiesības iecelt savu aizstājēju ECB padomes locekļa amatā

Balstoties uz Eiropas Savienības (ES) Tiesas rīkojumu, Ģenerālprokuratūra precizējusi drošības līdzekli kukuļņemšanā apsūdzētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, kuram tagad dotas tiesības iecelt aizstājēju Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes locekļa amatā, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Rimšēviča "maigā vara"

Trīs gadus pirms problēmām, ar ko pašlaik saskaras uz nerezidentiem orientētās Latvijas komercbankas, Ilmāra Rimšēviča vadītā Latvijas Banka tām faktiski uzspiedusi dārga līguma slēgšanu ar lobistu firmu, kurai bijušas apšaubāmas iespējas kārtot briestošos problēmjautājumus ar ASV, liecina Dienas rīcībā nonākusi sarakste un dažādi dokumenti.

Kāpēc šobrīd, nevis pirms 5 gadiem?

Kāpēc kriminālprocess par pusmiljona eiro kukuļa pieprasīšanu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un ietekmīgo uzņēmēju Māri Martinsonu tika sākts tikai šā gada februārī, ja pierādījumus, kā to apstiprina apsūdzību uzturētāja, prokurore Viorika Jirgena, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) operatīvās izstrādes laikā ieguvis jau 2013. gadā?

Rimšēvičs: Šodienas situāciju uztveru kā atriebību

Apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šodienas situāciju uztver kā baņķieru atriebību par viņa kā Latvijas Bankas vadītāja centieniem attīrīt Latvijas komercbanku sistēmu – tā Rimšēvičs šovakar paziņoja LNT ziņām. "2016.gadā pirms iestāšanās OECD Trasta Komercbanka tika slēgta par naudas atmazgāšanu. Šie cilvēki nemitīgi meklēja kontaktus ar mani un lūdza, lai es palīdzu un nepieļauju, ka banka tiek slēgta. Diemžēl banka tika slēgta. Un šodienas situāciju es uztveru kā atriebību par 2016.gada notikumiem un slēgto banku," norādīja Rimšēvičs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide