Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rimšēviča lieta

Saeima konceptuāli atbalsta Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru ierobežojumus

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Bankas likumā. Tie paredz, ka bankas prezidenta, viņa vietnieka un padomes locekļu pilnvaru termiņš ir pieci gadi un ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas, vēsta Saeimas Preses dienests. Pašlaik pilnvaru termiņu skaits šajā amatā var būt neierobežots.

Rimšēvičs Latviju sūdzēs Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Rimšēvičs Saeimas aicinājumu uztver kā politisku spiedienu un negrasās atkāpties

Daudziem parlamentāriešiem balsojumā nepiedaloties, Saeimas deputāti ceturtdien nobalsoja par aicinājumu kukuļņemšanā aizdomās turētajam Latvijas bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam atkāpties no amata. Pats Rimšēvičs ar advokāta Saulveža Vārpiņa starpniecību informēja, ka šis aicinājums ir "dokumentēts politiskais spiediens", un atkāpties neplāno.

Saeimai jāvērtē aicinājums Rimšēvičam atkāpties pašam

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) frakcijas vairākums un daļa Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputātu ceturtdien noskaņoti atbalstīt Vienotības ierosināto lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, aicinot viņu atkāpties no amata, ņemot vērā sākto kriminālprocesu. Taču gan ZZS, gan NA vadība šo ierosinājumu Dienai vērtēja ar zināmu skepsi. «Tas var nostādīt neveiklā situācijā parlamentu, jo aicinājumam nav juridiska seguma,» sacīja NA priekšsēdis Raivis Dzintars. Līdzīgs viedoklis ir arī Saskaņai, kas ir lielākā opozīcijas frakcija un arī varētu atbalstīt lēmuma projektu.

Maizītis norāda, ka AM "sabiezināja krāsas" paziņojumā par bēdīgi slaveno Rimšēviča foto

Aizsardzības ministrija (AM) sabiezinājusi krāsas savā 20. februāra preses paziņojumā par fotogrāfiju, kur redzams kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītājam Dmitrijam Piļščikovam līdzīgu personu. Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis trešdien Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā paskaidroja, ka AM paziņojums nebija saskaņots ar SAB, un birojs nesaskatot pierādījumus visiem AM izplatītajiem argumentiem par to, ka bilde varētu būt izplatīta kampaņveidīgi ar nolūku diskreditēt Latviju.

Rimšēvičs atkārtoti lūdzis KNAB atļauju izbraukt no valsts

Aizdomās par kukuļņemšanu turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atkārtoti lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) atļaut viņam izbraukt no valsts, lai viņš turpmāk kā Eiropas Centrālā banka (ECB) padomes loceklis varētu piedalīties ECB sanāksmēs, aģentūrai LETA pastāstīja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Rimšēviča lieta: Kalnmeiers sola, ka izmeklēšana nevilksies gadiem ilgi

Šajā gadījumā ir runa par ļoti augstu valsts amatpersonu, kura ieņem amatu arī Eiropas Centrālajā bankā, tāpēc netiks žēlotas papildu darbības un resursi, lai šo procesu pabeigtu pēc iespējas ātrāk laikraksta Dienas Bizness Uzņēmēju kluba biedriem par korupcijas skandālā iesaistītā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietu izteicies ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Krīzes ignorēšana to nepadara par nebijušu

Pēdējo divu nedēļu notikumi Latvijai ir daudz maksājuši, bet no tiem var izvilkt arī kādu labumu. Ne tikai masku krišanu, moderno korupcijas shēmu atmaskošanu un daudzsološus kriminālprocesus, par ko varam teikt "paldies" Latvijas Bankas prezidentam un viņa pārsteidzošajam paziņu lokam, bet arī iespēju novērtēt "kurš ir kurš" tā dēvētajā Latvijas politiskajā elitē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide