Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 31. marts
Gvido, Atvars

Roņi

Rīgas zoodārzā nogādāti astoņi suņu sakosti roņi

Rīgas Zooloģiskajā dārzā līdz šim nogādāti astoņi suņu sakosti roņi, tādēļ iestādes pārstāvji aicina iedzīvotājus pastaigu laikā sevišķi uzraudzīt savus mājdzīvniekus un vest tos pie pavadas.

DAP aicina piekrastēs redzamiem ronēniem netuvoties un tos neaiztikt

Baltijas jūrā uz saliņām dzimušie pelēko roņu mazuļi marta vidū jau ir paaugušies un nereti dodas jūrā vieni paši, līdz ar to baltie un pūkainie ronēni jau ir sastopami arī Latvijas piekrastē. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atgādina, ka lielākoties liedagā redzamajiem ronēniem glābšana nav nepieciešama un vislabākā palīdzība ir likt tos mierā un netuvoties, uzsver DAP.

DAP aicina saudzēt ronēnus un brīvdienās uz piekrasti nedoties

Pēdējās nedēļās Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņēmusi daudz ziņu par roņu mazuļiem, kas atrodas tiem pavisam netipiskās vietās, tālu prom no jūras krasta un eksperti ziņo, ka tās ir cilvēku un viņu četrkājaino mīluļu pārlieku lielās uzmanības sekas, kas ronēnus dzen stresā un vedina doties tālu iekšzemē, skaidro Pārvalde. Tādēļ šajā nedēļas nogalē un līdz pat "roņu sezonas" beigām DAP aicina pastaigas vietā gar jūru šajās brīvdienām izraudzīties kādu citu maršrutu dabā.

Saulkrastu pludmalē atrasts ronēns; iedzīvotājus aicina netuvoties

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

Jūras suns ronis

Ziemām kļūstot siltākām, roņus Latvijas piekrastē, visticamāk, varēsim vērot arvien biežāk. Plašu ažiotāžu izraisījusī vairāk nekā 30 pelēko roņu mazuļu uzrašanās Latvijas piekrastē līdz šim bijusi retums.

DAP atgādina: Palīdzība nepieciešama tikai novārgušiem ronēniem

Līdz ar pavasarīga laika iestāšanos, jūras piekrastē sāk parādīties pirmie šī gada roņu mazuļi un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pievērst uzmanību – vai piekrastē sastaptais ir veselīgs, savvaļā izdzīvot spējīgs ronēns, vai tomēr tam nepieciešama palīdzība. DAP uzsver, ja ir bažas par roņa veselību, vajag sazināties ar speciālistiem.

Šogad DAP izglābusi trīs roņu mazuļus

Noslēdzoties aktīvajai roņu sezonai jeb laikam, kad ik gadu piekrastē vērojami roņu mazuļi, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) izsaka pateicību ikvienam dabas draugam, kas nepalika vienaldzīgs, piekrastē atrodot novārgušus ronēnus, kuri pašu spēkiem vairs nebūtu izdzīvojuši, un ziņoja par tiem pārvaldei. Laika periodā no marta vidus līdz aprīļa beigām kopīgiem spēkiem izdevies glābt trīs ronēnus, bet kopumā DAP saņēma aptuveni 180 zvanus par 50 roņu mazuļiem, kas apliecina iedzīvotāju vēlmi iesaistīties dabas aizsardzībā.

Zoodārzā "kristīs" roņu mazuli un izglītos par šiem dzīvniekiem

3. martā plkst. 12.00 Rīgas Zoodārzā pie Roņu baseina notiks vārda došanas svinības mazajai roņu meitenei, kura šī gada 28. janvārī piedzima zoodārza roņu mātei Kristai. Tā kā mazulīte ir krietni apvēlusies un nomainījusi balto pūku kažoku pret pieaugušā tērpu, tad ir laiks viņai dot vārdu, portālu Diena.lv informē Zooloģiskā dārza pārstāvji.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzimis ronēns

"Ar prieku varam ziņot, ka 28. janvārī Rīgas Zoodārza roņu mātei Kristai piedzimis pirmais mazulis – balts, apaļīgs un veselīgs bumbulis," portālu Diena.lv informēja Zoodārza pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide