Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +13 °C
Skaidrs
Piektdiena, 6. augusts
Aisma, Askolds

Taliban

Talibu ofensīvu cer slāpēt ar komandanta stundu

Afganistānas valdība izsludinājusi komandanta stundu gandrīz visās valsts provincēs, cerot šādā veidā apturēt islāmistu kustības Taliban ofensīvu un ar to saistīto vardarbību. Starptautisko spēku izvešana devusi iespēju talibiem pārņemt kontroli aptuveni pār pusi valsts teritorijas, turklāt viņiem izdevies iekarot gandrīz visus pierobežas rajonus. Visos 34 provinču centros vara pagaidām ir Kabulas valdības rokās, taču talibi norādījuši, ka pašlaik vienkārši nav koncentrējuši savus spēkus uz lielo pilsētu iekarošanu.

Talibi apgalvo, ka kontrolē 90% Afganistānas robežas

Afganistānas talibu nemiernieki kontrolē aptuveni 90% valsts robežas, Krievijas ziņu aģentūrai RIA Novosti ceturtdien sacīja talibu preses sekretārs Zabiulla Mudžahids, izsakoties par nemiernieku kustības ofensīvu, kas izvērsta ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējā posmā.

Talibi sola ievērot vienošanos ar ASV

Talibi telefonsarunā ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo solījuši ievērot februārī noslēgto vienošanos, kas paredz ASV spēku izvešanu no Afganistānas apmaiņā pret talibu drošības garantijām, paziņojis talibu pārstāvis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide