Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Televīzija

Darbu sāk jaunā sabiedrisko mediju mazākumtautību multimediju platforma RUS.LSM

Šodien atklāta jaunā mazākumtautību multimediju platforma "RUS.LSM", kurā turpmāk vienkopus jaunā formātā un kvalitātē būs skatāms, klausāms un lasāms Latvijas Televīzijas (LTV) un sabiedrisko mediju portāla "lsm.lv", kā arī Latvijas Radio 4 saturs mazākumtautībām, piektdien vēsta portāls "lsm.lv".

LRA aicina uz atvērtu dialogu, risinot mazākumtautību satura pieejamību

Latvijas raidorganizāciju asociācija (turpmāk LRA) pauž atbalstu Latvijas informatīvās telpas stiprināšanai krievvalodīgās auditorijas vidū, sadarbojoties gan ar komerciālajiem, gan sabiedriskajiem medijiem. LRA vairākkārtēji ir uzsvērusi nepieciešamību nodrošināt krievvalodīgo auditoriju ar uzticamu un aktuālu informāciju, kā arī sniegusi ieteikumus, kā veicināt informatīvās telpas stiprināšanu, iesaistot ne tikai sabiedriskos, bet arī komerciālos medijus.

Pētījums: 63% iedzīvotāju televīzijas un video saturu skatās pārdomātāk

Vairāk nekā puse (63%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka televīzijas un video saturu skatās pārdomātāk un tikai 2% procentiem tas kalpo kā fona troksnis, lai mājās nevaldītu klusums, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais TV un video satura patēriņa pētījums. To apstiprina arī fakts, ka 61% iedzīvotāju dažādus šovus, filmas un TV raidījumus izvēlas skatīties ierakstā, kad ir brīvāks laiks, portālu Diena.lv informēja Tele2.

Pērkona negaisa dēļ Tet televīzijā vairākiem kanāliem traucēts signāls

Pērkona negaisa dēļ virs Rīgas vairākiem televīzijas kanāliem netiek saņemts satelīta signāls, līdz ar to arī ietekmēta kanālu darbība telekomunikācijas uzņēmuma Tet televīzijās, aģentūrai LETA pastāstīja Tet sabiedrisko attiecību un korporatīvās daļas direktore Lāsma Trofimova.

NEPLP: PBK programmā jānodrošina Latvijas ziņas

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par Pirmā Baltijas kanāla (PBK) gaidāmo ziņu dienesta slēgšanu un vietējā satura radīšanas pārtraukšanu, informē, ka PBK un tā īpašniekiem SIA Baltijas Mediju alianse ir jānodrošina programmai izsniegtajā apraides atļaujā noteiktais ziņu apjoms.

Kabeļoperatori paredz, ka ierobežojumi nepietuvinās ES kultūrtelpai

Nākamnedēļ Saeima otrajā lasījumā skatīs priekšlikumu par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu (EPL) likumā, kas paredz mainīt Krievijas televīzijas kanālu īpatsvaru kabeļoperatoru pamatpiedāvājumā. Vairākums nozares pārstāvju un kabeļoperatoru norāda, ka šī nav jauna problēma nedz sabiedrības, nedz arī politiskajā dienaskārtībā, taču risinājumus politiķi nez kāpēc ir sākuši meklēt tieši tagad.

Negrib aizliegt, bet ierobežot

Nozares pārstāvji un komersanti pauž bažas, ka priekšlikums ierobežot Krievijas televīzijas kanālu īpatsvaru TV programmu paku pamatpiedāvājumā varētu radīt risku, ka auditorija izvēlēsies patērēt vairāk šāda veida saturu nelegāli, kā arī radīs papildu izmaksas pašai industrijai, lai nodrošinātu likumā noteiktās prasības.

Grib ierobežot krievu kanālu skaitu

Tas ir simbolisks un svarīgs solis, kurš gan pilnībā neatrisina problēmu, ka Latvijas sabiedrība dzīvo divās informatīvajās telpās. Tā par Valsts prezidenta Egila Levita iniciatīvu pārskatīt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, nosakot, ka visiem televīzijas abonentiem nodrošinātajā pamatpiedāvājumā vismaz 80% no visām iekļautajām papildu televīzijas programmām jābūt tādām, kuru saturs sākotnēji veidots kādā no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas oficiālajām valodām, teic mediju eksperts Mārtiņš Kaprāns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide