Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Triatlons

Triju disciplīnu šarms

Divpadsmit gadu vecā dobelniece Beate Jansone šogad kļuvusi par valsts vicečempioni vieglatlētikā 2000 metru distancē U-14 vecuma grupā, tāpat viņa sasniedz augstvērtīgus rezultātus peldēšanā, bet nesen vienas stundas skrējienā savā dzimtajā pilsētā spēja veikt 14 kilometru. Tomēr Beates lielā mīlestība ir triatlons - sporta veids, kurā apvienotas uzreiz trīs disciplīnas. Stāsta viņa pati!

Meklē saiknes ārpus Latvijas

Apzinoties pašu ierobežotos resursus un īso kvalitatīviem treniņiem pieejamo laiku, Latvijas Triatlona federācija aktīvi meklē sadarbības iespējas ārzemēs. Saikni ar citu valstu sporta veidu vadību līdz veidot svešumā dzīvojošie tautieši, un jau šobrīd veidojas potenciāli laba sadarbība ar Turciju, Austriju, Franciju un Teksasas pavalsti ASV.

Neliels, bet draudzīgs sports

Triatlons Latvijā nav starp lielākajiem sporta veidiem, bet tas apgūst arvien jaunas pilsētas. Vietām gan vēl jāpacīnās par vietējās sporta skolas atbalstu, tomēr iedzīvotājiem netrūkst intereses izmēģināt sarežģīto sporta veidu.

No Daugavas līdz Sēnai

Radīt labākus treniņu apstākļus vadošajiem jaunajiem sportistiem, paplašināt triatlona treneru loku un pacelt sporta veidu nākamajā līmenī – ambiciozus mērķus izvirzījusi jaunā Latvijas Triatlona federācijas (LTF) vadība ar februārī ievēlēto prezidentu Aigaru Strausu priekšgalā. "Plāns ir Latvijas triatlonistu starts 2024. gada olimpiskajās spēlēs Parīzē," uzsver Strauss, kurš nenoliedz, ka uzdevums ir sarežģīts, tomēr paveicams.

Trasē kopā ar olimpisko čempionu

Septītā Rīgas triatlona ietvaros gaidāmajam Eiropas kausa posmam junioriem pieteikusies ļoti plaša Lielbritānijas sportistu delegācija ar gandrīz visiem spēcīgākajiem valsts jaunajiem atlētiem, tomēr par galveno favorītu tiek uzskatīts Dilans Makalahs no Jaunzēlandes. Viņš pērn Buenosairesā uzvarēja Jaunatnes olimpiskajās spēlēs. Latvijas izlases līderi Artjoms Gajevskis un Daniela Leitāne sola cīnīties par pirmo piecnieku.

Triatlona sacensību laikā ierobežos satiksmi Rīgā

Saistībā ar triatlona sacensību Rīgas Triatlons 2019 – Eiropas Junioru kausa izcīņas sprinta distancē rīkošanu no 10. augusta plkst. 18.00 līdz 11. augustam plkst. 17.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Mūkusalas ielā, posmā un virzienā no Bieķensalas ielas līdz Akmeņu ielai, informē Rīgas dome.

Rīgas triatlonā gaidāma plaša un ļoti spēcīga Lielbritānijas sportistu delegācija

Tuvojoties 11. augustā gaidāmajam Rīgas triatlonam, kura ietvaros notiks arī Eiropas kausa posms junioriem, kļuvis zināms provizoriskais dalībnieku saraksts un tajā redzams, ka sacensībās piedalīsies plaša Lielbritānijas sportistu delegācija, sastāvā esot gandrīz visiem spēcīgākajiem valsts jaunajiem atlētiem, vēsta organizatori.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide