Laika ziņas
Šodien
Migla

Ūdens kvalitāte

Neredzamais ienaidnieks – mikroplastmasa

Mikropiesārņojums līdz ar intensīvo plastmasas invāziju cilvēces ikdienā kļuvis par neredzamu ienaidnieku gan videi kopumā, gan cilvēkam pašam. Izrādās, jau tagad mēs plastmasu ne tikai pērkam, lietojam un izmetam, bet arī ieelpojam, ēdam un dzeram. Zinātnieki brīdina: mikroplastmasa – šis modernais piesārņojums labklājības laikmetā – nesadalās nekad, vien top sīkāks un sīkāks, vienlaikus apdraudot dzīvos organismus un ietekmējot to smadzeņu darbību, uzvedību un reproduktīvo spēju.

Latvijai vajag: Tīru ūdeni

Rīgas kanālā šobrīd zilaļģes veido greznus rakstus. Tāda māksla ir iespējama, jo mums bija un turpinās tā skaistā, siltā vasara bez lieliem nokrišņiem un stipriem vējiem. Polijā zilaļģu dēļ šogad tika slēgtas pludmales, un tie nav nekādi tropi. Tāpēc loģisks šķiet jautājums, vai mums – tautai ar teju 500 kilometru garo jūras robežu – ir pamats satraukties? Un ko darīt, lai arī turpmāk ēdamas būtu Baltijas jūras zivis? Par to SestDiena sarunājās ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) direktori un vadošo pētnieci Andu Ikaunieci.

Visās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām

Visās 56 oficiālajās Latvijas peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, liecina šonedēļ veiktās peldūdens kvalitātes pārbaudes, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Jeroščeva.

Ūdenī sagaida baktērijas

Nav nekas neparasts, ja ģimene siltā dienā dodas atveldzēties pie ūdens un pavisam ierasts skats ir mazi bērni ūdenstilpes seklākajās vietās, taču tieši tur, neapmainoties ūdenim, sakrājas visvairāk baktēriju. Turklāt jāatceras, ka ne visi cilvēki drīkst peldēties. Ārsti atgādina par tām saslimšanām, kuru laikā no ūdens priekiem vajadzētu izvairīties.

Rīgas neoficiālajās peldvietās ūdens atbilst kvalitātes prasībām

Visās Rīgas neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām, liecina Veselības inspekcijas (VI) apkopotā operatīvā informācija.Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad vairākas pašvaldības organizē un finansē ūdens paraugu ņemšanu peldvietās, kuras nav iekļautas valsts oficiālo peldvietu sarakstā.

Igaunijā gan vairāk izcilu, gan slēgtu peldvietu nekā Latvijā

Lietuvā un Igaunijā ir procentuāli vairāk oficiālo peldvietu ar izcilu ūdens kvalitāti nekā Latvijā, liecina Eiropas Komisijas (EK) publiskotais ikgadējais ziņojums par ūdens kvalitāti dalībvalstu oficiālajās peldvietās 2013.gadā. Tomēr jāatzīmē, ka Igaunija ir to sešu valstu starpā, kurās ir procentuāli visvairāk slēgtu peldvietu vai peldvietu ar sliktu ūdens kvalitāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide