Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vēlēšanas

Atdzīvina mūžīgo likumu

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta jau kopš deviņdesmitajiem gadiem. Šī likuma neesamības sekas spilgti izpaudās arī pēdējās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā, kad, parādoties jaunajai novadu kartei, pašvaldības steidza rīkot iedzīvotāju aptaujas.

Pustukši iecirkņi un zemākā aktivitāte divās desmitgadēs

Vēlētāju aktivitāte Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās nedaudz pārsniegusi 40% robežu. Pēc provizoriskajiem datiem, balsot aizgājuši 40,58% no kopumā 422 681 balsstiesīgā, kas ir zemākais reģistrētais rādītājs galvaspilsētas domes vēlēšanās kopš neatkarības atgūšanas. Tiesa, nav izslēgts, ka var mainīties gan aktivitātes rādītājs, gan, iespējams, arī rezultāti, jo atklājies, ka divos iecirkņos vēlēšanu kastēs nonākuši kopumā vairāk nekā 600 neapzīmogotu vēlēšanu aplokšņu. Tās nolemts atzīt par nederīgām, un šajos iecirkņos, iespējams, vēlēšanas varētu notikt atkārtoti.

Atšķirīgā Covid-19 laika vēlēšanu pieredze Rīgā

Tas, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas būs atšķirīgas ne tikai tāpēc, ka tās ir pirmās, kad jāievēlē galvaspilsētas dome, jo iepriekšējā ir atlaista ar Saeimas lēmumu, bet arī Covid-19 dēļ, bija skaidrs jau pirms tam, kad vēlēšanu norisi pārcēla no aprīļa beigām uz augusta beigām. Tas redzams gan vēlēšanu iecirkņu iekštelpu izkārtojumā, kur jādomā par divu metru distanci, gan arī aprīkojumā – ikvienā iecirknī atrodami roku dezinfekcijas līdzekļi, cimdi un sejas maskas, kuras darbinieki aicina izmantot ikvienu vēlētāju. Tāpat manāmas arī citas izmaiņas, kas saistītas tieši ar piesardzības pasākumu ievērošanu Covid-19 laikā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide