Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Sestdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Veterinārārsts

Konsultē veterinārārsts: Suns ceļā. Ausis. Suns pagalmā

Nekādā gadījumā nedrīkst ļaut sunim brīvi pārvietoties auto salonā vai pat sēdēt klēpī vadītājam. Pagaidām vēl par dzīvnieka brīvu atrašanos auto salonā (suns, kaķis vai cits mājdzīvnieks) vadītājs Latvijā netiek sodīts, taču jāsaprot, ka šoferis atbildīgs ne tikai par līdzcilvēku, bet arī par dzīvnieku drošību. Tāpēc svarīgi izvēlēties dzīvniekam piemērotu pārvadāšanas risinājumu.

Zoopsihiatra palīdzība dzīvniekam

Alberts Čipuštanovs uz tikšanos savā darbavietā, veterinārajā klīnikā Iļģuciemā, atbrauc trijatā, viņam līdzi ir divi beļģu aitusuņi Kajs un Ričs. Kajam jau astoņi gadi, viņš ir prātīgs, līdzsvarota rakstura suns. Ričs, kas Kajam līdzīgs kā ūdenslāse, ir piecus mēnešus vecs, aktīvs, rotaļīgs, grib skriet un lēkt. Kajs ir sava saimnieka vizītkarte – skolots, paklausīgs suns –, bet Ričam vēl priekšā daudzi labas uzvedības mācības mēneši. Alberts Čipuštanovs ir veterinārārsts, dzīvnieku uzvedības problēmu – zoopsihiatrijas – speciālists.

Konsultē veterinārārsts: Kurlums suņiem

Kurlums ir pilnīgs vai daļējs dzirdes zudums. Kurliem suņiem labi attīstās citas maņas – redze, oža, taktilās sajūtas, tādēļ suņi labi piemērojas dzīvei. Kurlums biežāk ir problēma saimniekiem, nevis pašiem suņiem.

Dzīvniekam un cilvēkam

Vai mājdzīvniekam der arī cilvēkiem paredzētie medikamenti, ja veterināro medikamentu nav pie rokas?

Veterinārdaktera stāsts: Ņemt plašajā pasaulē un vest mājās

Kad Aleksandrs Makarovs pēc vidusskolas beigšanas vienlaikus iesniedza dokumentus gan Rīgas Stradiņa universitātē, gan Latvijas Lauksaimniecības universitātē, iespējams, humānā medicīna pazaudēja lielisku ārstu. Jaunajam censonim bija svarīgi iekļūt budžeta grupā, tāpēc viņš sāka studijas LLU Veterinārmedicīnas fakultātē un drīz saprata, ka veterinārmedicīna ir viņa aicinājums.Atceras pirmo pacientu

Kā barot kucēnu?

Mājās atnests kucēns. Atcerieties - pirmo nedēļu tas jāēdina ar barību, kādu viņš saņēmis audzētavā.

Duļķaina acs dzīvniekam - ko darīt?

Suņu un kaķu saimnieki ievērojuši, ka ar gadiem viņu četrkājaino kompanjonu acis zaudē dzidrumu, tās it kā saduļķojas. Kā dzīvniekam šajā gadījumā palīdzēt?

Adatu dziedējošais spēks Latvijā pieejams arī dzīvniekiem

Pirms pusgada veterinārārstes Sintijas Pakalnes kabinetā Filimonu ienesa uz rokām, jo takša pakaļkājas bija paralizētas. Tagad sešus gadus vecais takšu vīrs procedūru telpā iesoļo mierīgs un pašapzinīgs. Sunim atgriezies dzīvesprieks, viņš pat gluži kā jaunībā atkal sācis interesēties par kucītēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide