Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 5. jūnijs
Margots, Igors, Ingvars

Viltus ziņas

Krievijā kara noziegumus atzinušu karavīru notiesā par "viltus ziņu" izplatīšanu

Krievijas Tālajos Austrumos tiesa karavīram, kas atzinies kara noziegumu pastrādāšanā, piespriedusi piecarpus gadus nosacīta soda, tomēr nevis par kara noziegumiem, bet "viltus ziņu" izplatīšanu, vēsta cilvēktiesību aizsardzības organizācija OVD Info, atsaucoties uz ierakstu Habarovskas novada kara tiesas reģistrā.

Eksperts: Dezinformācijas katastrofā lielu lomu spēlējis Kremlis

Dezinformācijas katastrofā lielu lomu spēlējusi Kremļa izplatītā sagrozītā informācija, šodien ekspertu diskusijā "Sabiedrības medijpratība un uzticēšanās nenoteiktības apstākļos" uzsvēra Valsts kancelejas (VK) Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta direktors Rihards Bambals.

Turcija ievieš cietumsodu par "viltus ziņām"

Turcijas parlaments ceturtdien pieņēma stingru likumu, kas paredz reportieriem un sociālo mediju lietotājiem cietumsodu līdz trim gadiem par "viltus ziņu" izplatīšanu.

Arī aplamas ziņas kritika internetā sekmē tās izplatību

Par to, kā pareizi lietot milzīgo informācijas apjomu, neiekrist informācijas manipulatoru un tukšu politiķu solījumu lamatās, Guntars Gūte sarunājas ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektoru, dezinformācijas un informācijas uztveres ekspertu Mārtiņu Priedolu.

Atšķirt melus pa spēkam nedaudziem

Lai arī vairākums cilvēku sliecas uzskatīt, ka tīri labi atpazīst nepatiesu informāciju un centienus manipulēt ar viņiem, pētījumi rāda pretējo – to spēj labi ja katrs piektais.

Atmasko Covid-19 dezinformācijas tīklu

Sociālās saziņas tīkla Facebook īpašnieks Meta Platforms paziņojis, ka slēdzis 524 Facebook kontus un 86 Instagram kontus, kas saistīti ar pamatā Ķīnā bāzētu interneta dezinformācijas tīklu, vēsta BBC. Šo konti izmantoti, lai popularizētu neeksistējoša šveiciešu biologa Vilsona Edvardsa apgalvojumus par ASV iejaukšanos centienos noskaidrot Covid-19 izcelšanās avotu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide