Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Viltus ziņas

Krievijā stājas spēkā likumi par "viltus ziņām"

Krievijā piektdien spēkā stājušies likumi, kas ļauj tiesām piespriest sodanaudas un administratīvos arestus par necieņas izrādīšanu varasiestādēm, kā arī bloķēt medijus par "viltus ziņu" publicēšanu. Likumi tikuši pieņemti, neraugoties uz cilvēktiesību aktīvistu brīdinājumiem, ka tie faktiski ievieš cenzūru un tiks izmantoti, lai vērstos pret vārda brīvību.

Putins parakstījis kritizēto likumu par "viltus ziņām"

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien parakstījis pretrunīgi vērtētos likumus, kas ļauj tiesām piespriest sodanaudas un administratīvos arestus par necieņas izrādīšanu varasiestādēm, kā arī bloķēt medijus par "viltus ziņu" publicēšanu.

WhatsApp cīnīsies pret viltus ziņām, nosakot būtiskus ierobežojumus

Soctīklu gigantam Facebook piederošā ātrās ziņapmaiņas vietne WhatsApp noteikusi ierobežojumus, kas Indijā izmēģinājuma kārtā ir spēkā jau pusgadu. Proti, lietotāji vairs nevarēs identisku ziņu pārsūtīt citiem kontiem vairāk nekā piecas reizes, raksta BBC.

Pārpublicē sociālo tīklu ierakstus

Projekta Melu tvertne laikā uzskatāmi novērots, ka viltus ziņu un klikšķu mednieku interneta vietnes bieži pat necenšas radīt priekšstatu par kvalitatīvu žurnālistiku, un, pamanot dažas iezīmes, pat nevērīgam lasītājam ātri vien vajadzētu rasties aizdomām.

Melu tvertne: Atņems grāmatas, bet iedos ieročus

Ziņu portāli Vesti.lv un Press.lv pārpublicējuši kādas Facebook lietotājas ierakstu, kura sociālā tīkla grupā Krievu izglītība Latvijā apgalvo, ka vienā no Rīgas skolām, neminot tās nosaukumu, pedagogiem rudens brīvlaikā pasniegti dažādi kursi, tai skaitā šaušanas apmācība. Neviens no portāliem nav mēģinājis pārbaudīt šo informāciju un noskaidrot, cik patiesi ir sievietes apgalvojumi, bet vienkārši vārds vārdā pārkopējuši Facebook ierakstu. Portālam Diena.lv Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) uzsvēra, ka nav iepirkuši vai īstenojuši kursus, kuros būtu paredzēta šaušanas apmācība. Arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (RD IKSD) norāda, ka tā padotības iestāde - Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) - šādus kursus nav piedāvājis.

Melu tvertne: Nevakcinēties blakņu dēļ

Portālā jauns.lv sadaļā Ko ārsti tev nestāsta 2016. un 2018. gadā publicētas ziņās par cilvēka papilomas vīrusa (CPV) vakcīnu kaitējumu sievietēm - par blaknēm līdz ar vakcinēšanos, kā arī par Meksikas pētnieku konstatētu šīs vakcīnas kaitīguma slēpšanu. Aicinājām Rīgas 1. slimnīcas ginekoloģi, kolposkopijas speciālisti Kristīni Pčolkinu komentēt abus vēstījumus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide