Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Zemgus Zaharāns

KPV LV priekšvēlēšanu kampaņa(1)

Kā vēsta TV3 raidījums Nekā personīga, KPV LV Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņu par 126 000 eiro veidojis ēdināšanas uzņēmums bez pieredzes politikā. Politiķiem, tā teikt, sakarināja makaronus uz ausīm...

Mikrouzņēmumu izkausēšana(3)

Valdība nolēmusi likvidēt mikrouzņēmumus. Tie glāba valsti pēc iepriekšējās krīzes, kad svarīgi bija mazināt ēnu ekonomiku, nu valdības prioritāte ir vien lielāki nodokļu ieņēmumi no visiem maksātājiem.

Aiz maskas izvilksim(1)

Strauji palielinājies to cilvēku skaits, kuriem konstatēts Covid-19. Premjers mierina, ka paglābšanās no šīs sērgas esot katra paša rokās, tajā skaitā lietojot sejas aizsegu sabiedriskajā transportā.

Vidi saudzējošais nodoklis(2)

Valdība iecerējusi no 2021. gada ieviest papildu nodokli par lietotu vieglo automobiļu reģistrāciju Latvijā. Automašīnām līdz desmit gadiem tas būtu zemāks nekā vecākām par desmit gadiem.

Gaisa piesārņojums(1)

Krievijas mežu ugunsgrēku dēļ gaisā virs Baltijas valstīm līdz ļoti bīstamai robežai paaugstinājās sīko cieto daļiņu koncentrācija. Lietuvā jau savlaicīgi cilvēki brīdināti ar telefona īsziņām, bet Latvijā – pēdējā brīdī izlaižot preses relīzi.

Erdogans un NATO(3)

NATO dalībvalsts Turcija jau atkal iesaistījusies kārtējā konfliktā – tagad palīdz Azerbaidžānai teritoriālā strīdā ar Armēniju. Pārējās NATO valstis, ieskaitot ASV, par to klusē kā ūdeni mutē ieņēmušas...

30 kilometri stundā?(6)

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcā piektdien, 2. oktobrī, pārrunās priekšlikumu samazināt atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās līdz 30 kilometriem stundā.

Evolucionārais pakāpiens

Valdība rosina noteikt, ka valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu minimālais apmērs būs apmēram 170 eiro mēnesī. Tas varētu attiekties arī uz personām ar nelieliem ienākumiem vai vispār bez ienākumiem.

Forevers(2)

Vīruss desu fabrikā! Gaļas pārstrādes uzņēmumā Forevers konstatēti uzreiz 19 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Uzņēmums apliecina, ka pārtikas produkti ir veselībai droši un ar to starpniecību Covid-19 pārnese nav iespējama.

Saskaņa šķeļas(4)

Izskatās, ka partijā Saskaņa iestājies sabrukums – pirms nedēļas no tās izslēdza bijušo ''politisko lokomotīvi'' Dombrovski un deputāti Švecovu, nu Saeimas frakciju pametusi deputāte Papule.

Sirsniņmājiņa(5)

Lai arī notekūdeņu apsaimniekošanas sakārtošanā valstī gadu gaitā ir ieguldīts 1 miljards eiro, Latvijā nav sekmējies panākt māju pieslēgšanu centralizētajām kanalizācijas sistēmām, secinājusi Valsts kontrole.

Nord Stream 2(2)

Kremļa reakcija, kategoriski noraidot jebkādu atbildību par Alekseja Navaļnija saindēšanu, var izšķirt, vai Vācija turpinās atbalstīt Nord Stream 2 projektu, ko būvē Krievijas gāzes uzņēmums Gazprom.

Vivi Latvija

a/s Pasažieru vilciens reģistrējis preču zīmes Vivi Latvija un Vivi. Esot nolemts mainīt Pasažieru vilciena nosaukumu, un turpmāk to saukšot Vivi Latvija.

Autori un minimālās iemaksas VSAA

Finanšu ministrija iecerējusi noteikt, ka autoratlīdzību saņēmējiem būs vai nu jāreģistrē saimnieciskā darbība, vai jāmaksā tādi paši nodokļi kā no algota darba ienākumiem.

CVK brīdinājums

Tas, ka par nederīgām atzītas daudzas neapzīmogotas aploksnes, iespējams, ietekmēja Rīgas domes vēlēšanu rezultātus. Tikmēr vēlēšanu rīkotāji ir pārsteidzoši mierīgi – kļūdīties esot cilvēcīgi...

Bruknas muiža(15)

Tā vietā, lai vērtētu, kāpēc valsts līmenī joprojām nav risinājuma jauniešu ar atkarībām rehabilitācijai, uz anonīmu sūdzību pamata sacelta ažiotāža par apstākļiem Kalna svētību kopienā Bruknā.

Covid-19 skolā(2)

Skolām šoreiz jābūt gatavām ne tikai jaunajam mācību gadam, bet arī vadlīniju ievērošanai Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Balons Baltkrievijā

Lietuva iesniegusi Baltkrievijas vēstniekam notu, norādot, ka tās gaisa telpu pārkāpis kaimiņvalsts helikopters, savukārt Baltkrievija paziņojusi, ka arī gatavo notu par astoņiem gaisa baloniem "ar pretvalstisku simboliku".

Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs

Sagaidāms, ka pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām tiesa sāks skatīt lietas par fiktīvi nodarbinātajiem pašvaldības struktūrās un kapitālsabiedrībās. Rīgas satiksmē šādi piepelnījies pat Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs.

Putins un tēja(15)

Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs bezsamaņā nogādāts slimnīcā. Viņa preses sekretāre pavēstījusi, ka Navaļnijs no rīta dzēris vienīgi tēju, un izteikusi pieņēmumu, ka opozicionārs ticis saindēts.

Rīgas gailis

Pērn sabiedrības sašutumu raisīja drīzāk dušas telpām piemērotu zilu flīzīšu ieklāšana vēsturiskajā Vērmanes dārza strūklakas baseinā. Nu atklājies, ka flīzējums nevis novākts, bet paslēpts zem betona masas. Kas vēl atklāsies?

Putins un vakcīna(7)

Kaimiņvalsts prezidents Putins paziņojis, ka Krievija pirmā pasaulē reģistrējusi vakcīnu pret jauno koronavīrusu, to esot izmēģinājusi pat viņa meita.

Rīgas lielākā problēma(3)

Priekšvēlēšanu laikā pēc LTV pasūtījuma veiktā aptauja rāda, ka 30,4% rīdzinieku par lielāko problēmu uzskata slikto ceļu un ielu stāvokli

Balsošanas urna Baltkrievijā(7)

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,23% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – aptuveni 9,9%, liecina pirmdien publiskotie oficiālie rezultāti.

Tiesu izpildītājiem jauns megapeļņas avots(22)

Tiesu izpildītājiem dots jauns megapeļņas avots – kavēta soda par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem iekasēšana. Ja sodu nenomaksā 30 dienu laikā, tas tiek nodots tiesu izpildītājam, kurš jau pieprasīs ar krietnu piecenojumu.

NĪN lāpsta

Lai arī Latvijā nekustamā īpašuma nodokļos par zemi un ēkām (neietverot mājokli) iekasē vairāk nekā abās kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā kopā, Tieslietu ministrijas sagatavotās kadastra izmaiņas ir vērstas uz vēl lielāku nodokļa iekasēšanu.

Faktu kontroles dienests(1)

Valstī jūtama vēlme cīnīties pret viltus ziņām, taču citu rīku kā vien sabiedrības izglītošanas par informācijas iegūšanu nav. Cenzūra būtu efektīva, taču demokrātiskā sabiedrībā principā nepieņemama.

Covid-19 Gulbenes novadā

Pēc astoņu cilvēku saslimšanas ar Covid-19 Gulbenes novadā iecerēts ieviest drošības pasākumus, kuri līdzīgi tiem, kas bija spēkā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.