Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Zemgus Zaharāns

Pabalsti daudzbērnu ģimenēm(6)

Daudzbērnu vecāku sašutumu izraisījis Jelgavas domes lēmums ēšanu izglītības iestādēs un pulciņus apmaksāt tikai tām daudzbērnu ģimenēm, "kurām tas nepieciešams".

Misija - Sāls 2045

Valdība 31. augustā apstiprināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sagatavoto "misiju pieeju" Latvijas tēla veidošanai. Pirmā misija būšot Jūra 2030, kas esot iestāšanās par saldūdens pieejamību ikvienam planētas iedzīvotājam.

Caur sidraba birzi gāju(3)

Mežaparka Lielās estrādes būvniecībā pašvaldība pārmaksājusi par būvnieku algām, starpsienām, grīdu, brāļu Kokaru zāles akustiskajiem griestiem un citām pozīcijām, aģentūru LETA informēja Rīgas domes deputāts Valters Bergs.

Elektrības cena

Rīt stājas spēkā jauna kārtība, kā valsts piešķir atlaides par elektrību trūcīgajiem, personām ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenēm. Elektrības cenu kāpuma dēļ reālais valsts atbalsts ģimenēm gan var izrādīties mazāks nekā iepriekš.

Covid-19 tests

Saeimas prezidijs un frakciju padome vienojās, ka nevakcinēti vai Covid-19 nepārslimojuši deputāti klātienes sēdēs varēs piedalīties ar negatīvu Covid-19 testu.

Levits un prettrokšņu siena(5)

Valsts prezidenta kanceleja vērsusies Rīgas domē ar lūgumu samazināt Rīgas pilī dzirdamo Vanšu tilta satiksmes trokšņu līmeni. Viens no projektēšanas uzdevumiem būs prettrokšņu sienu iestrāde.

Globālā sasilšana(3)

Cilvēki izmaina klimatu bezprecedenta tempā, jaunākajā ziņojumā brīdinājusi ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padome, aicinot drastiski samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju.

Delta variants pārņem Latviju

Covid-19 delta paveida izplatības īpatsvars Latvijā ir sasniedzis 95%, otrdien valdības sēdē informēja Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins. Jūlija sākumā delta paveids tika atklāts aptuveni 18% paraugu, bet jūlija vidū paveida izplatība sasniedza 79%. Aizvadītajā nedēļā, sekvencējot 128 analīžu paraugus, delta paveids atklāts 95,3% paraugu.

Putins un mežu ugunsgrēki

Krievijas prezidents Vladimirs Putins tiek kritizēts par pienācīgas uzmanības nepievēršanu cīņai ar milzīgajiem mežu ugunsgrēkiem Jakutijā.

Būvnieku kartelis

Konkurences padome būvnieku karteļa lietā 10 uzņēmumiem piemērojusi kopumā vairāk nekā 16 miljonu eiro sodu. Konkrētu uzņēmumu nosaukumus un katram no tiem piemēroto soda apmēru pagaidām vēl neatklāj.

Alkohola patēriņš Latvijā(2)

Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju Eiropas Savienībā. Statistikas dati liecina, ka 40% Latvijas iedzīvotāju alkoholu lieto riskantā un pārmērīgā veidā.

Hobija līmeņa pašnodarbinātības veids(3)

VID vadītāja Ieva Jaunzeme: "Vairāk stāsts ir par to, vai ir vērts turēt šādu hobija līmeņa pašnodarbinātības veidu, ja vienmēr, protams, ir iespēja vai nu apturēt, vai arī izbeigt šāda veida darbību, ja tas jums nenes reāli dzīvei ienākumus."

Nord Stream 2

ASV un Vācijas vienošanās par projekta Nord Stream 2 pabeigšanu izraisījusi neapmierinātību gan Polijā un Ukrainā, gan arī ASV Kongresā. Vienošanās tiek traktēta kā Maskavas ģeopolitiskā uzvara.

Fikso ieņēmumu dienests

Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa saka, ka aizdomu gadījumā dienestam esot nepieciešams aizturēt finanšu līdzekļus, lai pēc tam policija izmeklētu, vai tie nav noziedzīgi iegūti.

ASV karaspēks pamet Afganistānu

Kopš maija sākuma, kad Afganistānā tika uzsākts ASV un cita ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējais posms, talibu nemiernieki ieņēmuši ceturto daļu Afganistānas rajonu un iekļuvuši arī vairāku provinču galvaspilsētās.

Būvniecības nozare pārkarst

Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka uzskata, ka būvniecības nozare tuvojas pārkaršanai. Valdība gan nolēma tai novirzīt vēl 200 miljonu eiro.

Jaunais nodoklis

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā Manabalss.lv par 2021. gada nodokļu reformas atcelšanu nepilnas nedēļas laikā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu.

Noslīkt telefonā

Psihologi atzīst, ka Covid-19 laika piespiedu mājsēde un socializācijas ierobežojumi klātienē izraisījuši lielāku ieslīgšanu datoratkarībā.

Pabriks un stabiņi(1)

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks tviterī pauda neapmierinātību ar stabiņu uzstādīšanu uz ielām Rīgā un šosejas ap Ādažiem.

Pavļuts un pūļa imunitāte(2)

Veselības ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka līdz rudenim sasniegt pūļa imunitātei nepieciešamo 70% vakcinēto iedzīvotāju slieksni "vairs nešķiet tik reāli".