Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Zemgus Zaharāns

Mazo uzņēmumu valdes locekļu krīze

Pašreizējās krīzes smagi skarto uzņēmumu ierindas darbiniekiem gan pienākas dīkstāves pabalsti, taču ne šo uzņēmumu valdēs esošajiem, kas arī varbūt nu paliek bez ienākumiem.

Miljons saslimušo

Cilvēce straujiem soļiem tuvojas miljonam saslimušo ar Covid-19 – kopumā apstiprināti jau vairāk nekā 828 240 inficēšanās gadījumu, bet reģistrēti 41 072 nāves gadījumi, ieskaitot 29 912 Eiropā.

Pandēmijas eksperts

Pašreizējā ārkārtas situācijā redzams, ka teju katrs jūtas eksperts par to, kā labāk izsargāties no vīrusa un vai vispār tas jādara.

Divu metru distance(1)

Lai aizkavētu Covid-19 izplatību, tiek ieteikts starp cilvēkiem ievērot vismaz divu metru distanci.

Krievu rulete(3)

Ignorējot faktu, ka Covid-19 īpaši apdraud gados vecāku un hroniski slimu cilvēku dzīvību, daži sabiedrības viedokļa veidotāji turpina skandēt, ka drošības pasākumi vīrusa izplatības apturēšanai esot pārspīlēti.

Paškarantīna

Tiem, kas šobrīd atgriežas Latvijā, tiek ieteikts pašizolēties. Kā to var sabiedriskajā transportā no lidostas?

Neatliekams zvans

Lai nepārslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruņa līniju 113, informatīviem jautājumiem par Covid-19 labāk izmantot Slimību profilakses un kontroles centra numuru 67387661.

Te ir pandēmija!

Izskatās, ka, mūkot no vīrusa apdraudējuma, pasaules ekonomikai draud ilgs un sāpīgs kritiens. Viena krīze provocē otras iestāšanos.

Apokalipses jātnieks(4)

Labākais, ko bīstama vīrusa straujas izplatības gadījumā varam darīt, ir īstenot tā dēvēto strausa politiku – pēc iespējas ne ar vienu netikties, neceļot, masu pasākumus neapmeklēt

Rīgas satiksmes zelts

Tiek ziņots, ka Rīgas satiksmes iepirkumu lietā bez nekustamiem īpašumiem, automašīnām, naudas un vērtspapīriem arestēti arī pieci zelta stieņi aptuveni 100 000 eiro vērtībā.

Sociālais drošības tīkls(3)

Pamatojot nepieciešamību vienādi lielus nodokļus maksāt visiem strādājošajiem, aizvien biežāk dzirdama atsauce uz sociālās drošības tīklu, kam jāaptver visi.

Mākslīgi radītā panika(1)

Piesardzības pasākumu dēļ saistībā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatīšanos pasaulē sociālajos tīklos sāk parādīties neskaitāmas versijas par to, kam šī ''panika'' par saslimšanas riskiem var būt izdevīga.

Izcilais fermeris Reirs(1)

Naivā cerībā rast līdzekļus daudzajām koalīcijas partneru tēriņu vēlmēm Finanšu ministrija iecerējusi radikāli palielināt nodokļu slogu mikrouzņēmumiem un ievērojami samazināt tajos nodarbināto skaitu.

Jaunā policijas un Vienotības vienotība(13)

Bijušais Valsts policijas priekšnieks pēc atvaļināšanās pēkšņi politizējas – Ints Ķuzis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās kandidēšot no Jaunās Vienotības saraksta.

Ostas pēc kravu krituma(8)

Latvija ar tranzītu beidz pelnīt. Dzelzceļa tranzīta kravu apjoms caur ostām janvārī bijis par 57% mazāks nekā pērn janvārī. Tas nozīmē arī mazākus ieņēmumus valsts budžetam nodokļu veidā.

Ietaupītā nauda

Siltais janvāris ļāvis ietaupīt 800 000 eiro ielu uzturēšanas darbiem – arī šoziem, lai novērstu apledojumu, ielas tiek kaisītas ar sāli, taču daudz mazāk nekā citugad.

Latvijas informatīvā telpa(6)

Saeimas deputāti pauduši neizpratni, kāpēc tikai 33% Latvijas krievvalodīgo krīzes situācijā uzticētos Zemessardzei. Politiķi dzīvo citā informatīvajā telpā?

Viedtālruņu pārmērīga lietošana(1)

Virtuālā realitāte sāk dominēt pār reālo. Skats viedtālruņos kavējas teju ilgāk nekā uz apkārt notiekošo. Vismaz jauniešiem.

Lielbritānija pēc Brexit(2)

Pēc 47 gadu dalības Eiropas Savienībā Lielbritānija to pēc mokpilna izstāšanās procesa pametusi. Nu var justies brīva, neatkarīga, veidot jaunas attiecības ar apkārtējo pasauli.

Kūts satiksme(1)

SIA Rīgas satiksme jaunā vadība pavēstījusi, ka ar pašvaldības dotāciju 130 miljonu eiro apmērā nepietiek, vajagot vēl 20 miljonus, citādi nākšoties paaugstināt brauciena biļetes cenu.

Putins un konstitūcija(2)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins iecēlis jaunu premjerministru un iecerējis jaunus konstitūcijas grozījumus. To tulko kā centienus nostiprināt varu pēc ceturtās prezidentūras beigām.

LDz darbinieku atlaišana(1)

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) pērn intervijā Dienai pauda, ka tranzīts viņam nav prioritāte, jo prioritāte esot cilvēks. Nu redzam šo ''prioritāti'' – 1500 cilvēku tiks atlaisti no darba ministra pārraudzītās jomas uzņēmumā Latvijas dzelzceļš.

Autoceļu būvdarbu kvalitātes vērtēšana

VAS Latvijas Valsts ceļi pasūtītā aptaujā noskaidrots, ka puse Latvijas iedzīvotāju domā, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā uzlabojusies.

Kaislības Rīgas domē(1)

Rīgas domē, kā saka, plūcas tā, ka spalvas iet pa gaisu. Ievēlētajām partijām un deputātiem vairāk rūp amatu vietas nekā lēmumu pieņemšana rīdzinieku interesēs.

Miera balodis uz raķetes

Miera balodis nevienam nerūp. Irāna izšāvusi raķetes uz divām ASV bāzēm Irākā, tādējādi atbildot uz ģenerāļa nogalināšanu ASV raķetes uzbrukumā.