Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zemgus Zaharāns

Ēnu darbinieki(1)

Latvijā varētu būt aptuveni 17 000 nelegālo darbinieku, apmēram 60% no tiem – būvniecības sektorā, atzinis ēnu ekonomikas pētnieks Arnis Sauka.

Cīņa ar aplokšņu algu vējdzirnavām(3)

Nedeklarētās darba algas īpatsvars komercsektorā pērn Latvijā veidoja 19,3%. Salīdzinot ar 2017. gadu, tas samazinājies tikai par 0,6 procentpunktiem, liecina VID informācija.

Cukura nodokļa iespējamās sekas(5)

Trīs Saeimas deputāti no Attīstībai/Par! iesnieguši priekšlikumu pacelt nodokli tiem dzērieniem, kuri satur vairāk par pieciem gramiem cukura uz 100 ml.

Nolaist Rīgu līdz kliņķim(5)

No Rīgas mēra amata atstādinātais Nils Ušakovs (Saskaņa) paziņojis, ka Eiropas finansējuma liegšana tā dēvētā kapu tramvaja būvei ir lielākā traģēdija, kopš Rubikam aizliedza būvēt metro.

Linča tiesa skaidrai naudai(3)

No 1. maija stājās spēkā grozījumi nodokļu un nodevu likumā, kas nosaka aizliegumu nekustamā īpašuma darījumus veikt skaidrā naudā.

Rīgas satiksmes konsultanti(1)

Atklātībā nonākušas ziņas par visdrīzāk fiktīviem Rīgas satiksmes konsultantu līgumiem. Kā vēsta LTV raidījums de facto, pēdējos trīs gados līgumi noslēgti ar vairāk nekā 60 cilvēkiem.

Ko viņa tā velkas?(6)

Lieldienu brīvdienās ceļu negadījumu bijis vairāk nekā attiecīgajā laikā pērn (attiecīgi – 345 un 270). Tāpat šogad vairāk cilvēku sēdušies pie stūres reibumā un gandrīz divreiz pieaudzis ātruma pārkāpēju skaits.

Rīkojumi svarīgāki par bērniem(2)

Valsts kontrole un Tiesībsarga birojs konstatējuši, ka sociālais darbs ar ģimenēm, kur bērni ir bez vecāku gādības, tiek veikts nekvalitatīvi, joprojām ir tendence šādus bērnus sūtīt uz bērnunamiem.

Katedrāle liesmās

Ārlietu ministrs sarunā ar Francijas vēstnieci paudis gatavību palīdzēt piesaistīt Latvijas arhitektus, restauratorus un citus speciālistus, lai atjaunotu ugunsgrēkā cietušo Parīzes Dievmātes katedrāli.

Koku "slepkavošana" Rīgā

Papildus jau Rīgā nozāģētajiem kokiem Rīgas Vides pārvalde saņēmusi vēl 358 pilsētas koku ciršanas atļaujas, tikmēr jaunu koku stādīšanai pašlaik līdzekļu neesot – konstatēts pašvaldības Mājokļu un vides komitejas sēdē.

Ignalina ir droša?(2)

Latgales iedzīvotājus satraukuši Lietuvas plāni tikai dažu kilometru attālumā no Daugavpils novada robežas veidot glabātavu slēgtās Ignalinas atomelektrostacijas radioaktīvajiem atkritumiem.

Papluinītais Giels(5)

Reaģējot uz publiski sacelto ažiotāžu, pirmdien vispirms no amata Latvijas Televīzijas valdē atteicās Eva Juhņēviča, tad drīz pēc tam arī lielāko kritiku pelnījušais Einārs Giels.

Televīzijai ko klasiskāku...(4)

Kā vēsta deputāts Judins, NEPLP vadītāja Ķezbere, skaidrojot LTV konkursa rezultātus, paudusi, ka "Eva Juhņēviča būtu spēcīga LTV vadītāja, taču nebalsoja par viņu, jo "viņa ir sieviete un tad viņa būtu augšā un divi vīrieši apakšā"".

Martinsona ledusskapis(2)

Tiesa nolēmusi pret 500 000 eiro drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot uzņēmēju Martinsonu. Citu neaizmukšana no valsts iepriekš vērtēta lētāk – Brandavs un Bemhens ieķīlāja pa 200 000 eiro.

Ātruma matemātika(3)

Uz šosejas Tīnūži–Koknese 7 km garā ceļa posmā ieviesta vidējā ātruma kontroles sistēma, kurā transportlīdzekļa ātrums tiek fiksēts, ņemot vērā laiku, ko spēkrats pavada no viena punkta līdz nākamajam.

Azarta cena(3)

Slēdzot Latvijā azartspēļu vietas, budžetam ietu secen 36,6 miljoni eiro, aprēķināts Finanšu ministrijā. Tiem, kuri janvārī satraucās par ziņu, ka mazs bērns atradies uz ielas, kamēr viņa tēvs stundu pavadījis spēļu zālē, budžeta ieguvumi gan nešķita primāri.

Danas izredzētie licenzētāji(4)

Piesedzoties ar Moneyval it kā prasīto, iepriekšējā finanšu ministre Dana Reizniece Ozola iniciējusi īpaši licencēt grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu, turklāt paredzot iespēju, ka licences izsniegšanu valsts var deleģēt kādam izredzētajam.

Putas plaisās

Interneta saziņā daudzu sašutumu raisījuši foto, kuros redzams, ka milzīgās Deglava tilta plaisas meistari aizpilda ar celtniecības putām. Tā varbūt lētāk, bet vai droši?

Aizsardzības birokrātija(2)

Laikā, kad Krievijas armija Latvijas pierobežā regulāri rīko uzbrukuma mācības, mūsu gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības radaru pilnvērtīgu darbību krietni aizkavē birokrātiskas procedūras.

OIK atcelšana(3)

Premjers Kariņš paudis gatavību risināt OIK problēmu, bažas raisot tikai trīs riski, kurus Latvija nevar atļauties, – miljardu eiro lieli zaudējumi tiesvedībās pret Latvijas valsti, kā arī tūlītējs elektroenerģijas un siltumenerģijas cenu kāpums.

Neliela kļūdiņa(2)

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra kļūdainas datu apstrādes rezultātā Valsts ieņēmumu dienestam nosūtījusi nepareizus datus par 6098 pensiju saņēmējiem ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Saskaņas algotņu miskaste(4)

Atklājies, ka Rīgas pašvaldības uzņēmumos konsultantu statusā noformēti vairāki desmiti citur faktiski strādājošo partijas Saskaņa biedru vai atbalstītāju.

Perons kartupeļu laukā(3)

Rail Baltica publicējusi attīstības plānu 2026.–2056. gadam, kurā iekļauts arī paredzamais ātrvilcienu kustības grafiks.

Likumsargs Ķuzis

Takšu bizness joprojām mums Latvijā diemžēl ir deviņdesmito gadu stilā, savukārt jurisprudence vēlas, lai mēs ar XXI gadsimta samērības metodēm attiektos pret šiem bandītiem. Mēģinām atrast vidusceļu, – izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Rimšēviča lietas neveiksme Eiropā(8)

Ģenerālprokurors šonedēļ bija spiests atzīt, ka Latvija nav pienācīgi aizstāvējusi savu pozīciju Eiropas Savienības Tiesā jautājumā par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pilnvarām

Dzimšanas dienas dāvana(6)

Kamēr Saeimā virza likuma grozījumus par to, lai medību šaujamieročus ļautu lietot no 16 gadu vecuma, Tieslietu ministrija rosina šaujamieroču izmantošanu liegt alimentu nemaksātājiem.

Cimdars velk(3)

Lai gan Centrālā vēlēšanu komisija darbojas atbilstoši likumā strikti noteiktiem noteikumiem, politiķi sākuši pārmest, ka tās vadītājs maz domājot par inovācijām un jaunumu ieviešanu.

Ar spārniem pāri Rīgas bedrēm

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu pildītājs Emīls Jakrins atzīst, ka bedru ielās ir vairāk nekā parasti, taču pašam gan ne reizi neesot gadījies kādā no tām iebraukt