Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zemgus Zaharāns

Aivara zīmīte Ventspilij(7)

Tā kā pirmās instances tiesas spriedums tiks pārsūdzēts un tātad nestāsies spēkā, Aivars Lembergs saglabā pašvaldības deputāta un domes priekšsēdētāja statusu un var startēt arī gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Palīdzība no Āfrikas(3)

Pēdējās dienās Eiropu atkal sasniedza jauns putekļu mākonis no Sahāras tuksneša, putekļi nonāca arī līdz Baltijas valstīm.

Zemesgrāmata(2)

Blēži – nesodīti, tiesa soda "malējo". Par noziedzīgi iegūtu tiesa atzinusi un konfiscējusi mākslinieka Vilipsona pirkto dzīvokli. Vilipsons to bija iegādājies labticīgi, nezinot, ka iepriekšējie īpašnieki krāpušies.

Paņemt bulli aiz ragiem

"Nepieņemami ir gaidīt, kad informācija parādīsies e-veselībā, tāpēc aicinu agresīvi paņemt bulli aiz ragiem. Birojam ir visas pilnvaras prasīt pilnas atskaites," Vakcinācijas biroja vadītājai Juhņēvičai paudis premjers Kariņš.

Pasaules hokeja čempionāta burbulis

Hokeja 2021. gada pasaules čempionāts Rīgā tikšot rīkots pēc "burbuļa" principa – lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, čempionāta norisē iesaistītās personas būs izolētas no pārējās sabiedrības.

Vakcinācijas biroja talismans

Lietuvā un Igaunijā jau sāk vakcinēt skolotājus, bet pie mums sāk plānot prioritārās grupas, kā viedokļu līderi, mācītāji... Varbūt Vakcinācijas birojam vajag atbilstošu talismanu?

Uzmanību! Bīstams maksājums!(11)

Nacionālās apvienības ideja krīzes laikā izmaksāt vienreizēju 500 eiro pabalstu ģimenēm ar bērniem citās partijās uztverta kritiski – tas varot būt bīstami, jo daudzi neprotot pārvaldīt tik lielus līdzekļus.

Uz skolu vai mājās?

Pirms nedēļas otrdienā Izglītības un zinātnes ministrija paziņoja, ka 1. un 2. klases skolēni ar 8. februāri varēs doties uz skolu. Trešdien skaidroja, kā tas notiks. Bet piektdienas pēcpusdienā valdība lēma to vēl neļaut.

Par cilvēcīgu Latviju(2)

Oficiāli reģistrēts jauns partijas KPV LV nosaukums – Par cilvēcīgu Latviju (PCL). Pirmā asociācija gan ar kādreizējo Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL)...

Mednieka uzdevums(1)

Pret mednieku, kurš klajā laukā nošāva tuvējo māju iedzīvotāju, policija ierosinājusi kriminālprocesu nevis par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, bet gan par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Grāmatu tirdzniecības aizliegums(3)

Ņemot vērā valdības izvairīšanos no dialoga ar tirdzniecības nozari, tirgotāji nolēmuši vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot cīņā ar Covid-19 izplatību noteiktos ierobežojumus.

Piliens jūrā

Pirmdien pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši 16 cilvēki, bet otro – 645. Piliens jūrā. Tiek lēsts, ka, tādos tempos turpinot, 70% iedzīvotāju vakcinēti būs tikai pēc padsmit gadiem.

Hakeri

Pirmdienas, 25. janvāra, rītā tika ziņots, ka platforma E-klase piedzīvojusi apjomīgu kiberuzbrukumu, taču tās pamatfunkcijas nav traucētas, lai gan skolēniem varētu būt problēmas ar videosaziņu.

Karaliskais Putins(12)

Alekseja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds publicējis materiālus par pili Melnās jūras krastā, kas, kā noprotams, pieder Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Izmeklētāju mūza(2)

Izmeklētājiem ļauts gadījumos, ja ir aizdomas, ka persona iesaistīta kāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, arestēt un konfiscēt arī tās tuvinieku mantu, kas iegūta neapšaubāmi likumīgā veidā un jau pirms daudziem gadiem, pirmdien vēstīja Diena.

Lukašenko un Fāzels

Cenšoties atspēkot kritiku par apskāvieniem ar Lukašenko, Starptautiskās Ledus hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels paudis, ka vizīte Baltkrievijā bija lietišķs, nevis draudzīgs pasākums.

Tiesu izpildītājs(3)

Ne figurēšana krimināllietās par krāpšanu, ne skandaloza slava netraucē tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam turpināt savu ''rūpalu'' – nu vienīgo mājokli un visu naudu par to zaudējusi sirmgalve Eleonora Ļaksa.

Covid-19 vakcīna

Lai vakcinācija pret Covid-19 būtu efektīva un mēs varētu atgriezties normālā dzīvē, aizsargpote jāsaņem vairākumam cilvēku, vispirms jau maksimāli daudziem mediķiem.

Rail Baltica un sabiedriskā apspriešana

Lokālplānojuma apspriede ar Torņakalna, Āgenskalna, Imantas un Zolitūdes iedzīvotājiem par Rail Baltica tiek organizēta jau pēc būvprojektēšanas pabeigšanas.

Gleznu iepirkums(10)

Aizbildinoties ar personu datu aizsardzību, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vadība nevēlas atklāt, kā izlietoti valsts budžeta 552 tūkstoši eiro, iegādājoties 110 pašmāju autoru 325 mākslas darbus.

Ausu nodeva(1)

Kultūras ministrija iecerējusi ar datu nesēju atlīdzību apliekamo iekārtu sarakstā iekļaut mobilos tālruņus, lai maksātu autoriem, izpildītājiem, producentiem, aktieriem, filmu producentiem par atļauju kopēt autordarbus privātām vajadzībām.

Informatīvais burbulis(1)

Šis ir laiks, kad cilvēki ar dažādiem uzskatiem dzīvo dažādos tā dēvētos informatīvajos burbuļos.

Mans krēsls!(2)

Brīžiem iespaids, ka politiķiem un dažai amatpersonai rokas ir, nevis lai ko darītu, bet gan lai turētos pie krēsla..

Militārā audzināšana bērniem(2)

Lai izvairītos no "nevēlamas izglītības militarizācijas", partija Progresīvie aicina Valsts prezidentu neizsludināt Saeimā pieņemto likumu, kas paredz skolās kā obligātu ieviest aizsardzības mācību.

IKP(1)

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi nākamajam gadam līdz 2,8% pretstatā septembrī prognozētajam pieaugumam 5,1% apmērā.

Reformulis

Latvijas politikā vērojama pārcentīga vēlme visu reformēt, regulēt, pārkārtot, turklāt bieži vien iepriekš nedefinējot, kādā nolūkā to dara, kāds būs sagaidāmais rezultāts.

Brīvdienu ierobežojumi(1)

Daudzos pilsoņos neizpratni un sašutumu izraisīja valdības noteiktie Covid-19 ierobežojošie pasākumi, kas paredz neļaut tirgot saimniecības preces brīvdienās.