Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Karikatūrista skats

Žogs pret vilkiem © DIENA(2)

Atbildot uz zemnieku lūgumiem atvieglot vilku medīšanu, jo tie apdraud lopu dzīvību, Zemkopības ministrijas amatpersonas iesaka ap ganībām būvēt aizsargžogus.

Nebaudāma zupa © DIENA(1)

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) pavēstījusi, ka neatbalsta Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes rektora amatā, tomēr gala lemšana būs valdībai.

Minimālās algas celšana © DIENA(1)

Valdošajā koalīcijā sākušās diskusijas par minimālās algas celšanu. Neapliekamā minimuma celšanu gan vēl neplāno. Jo tā nodokļos vairāk var iekasēt?

Kā atpazīt spiegu? © DIENA

Satversmes aizsardzības birojs sagatavojis un savā mājaslapā publicējis iedzīvotājiem paredzētus ieteikumus, lai izvairītos no specdienestu organizētas kiberspiegošanas.

Domes vēlēšanas Maskavā © DIENA

Maskavā notikušas sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas pieprasa varas iestādēm nekavēt neatkarīgo kandidātu piedalīšanos septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās.

Noslīkušie © DIENA

Šogad glābēji no ūdenstilpēm izcēluši vairāk nekā 54 noslīkušus cilvēkus. Daudzi no tiem peldēt gājuši alkohola reibumā.

Vabolītes gals © DIENA(2)

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen trešdien Meksikas rūpnīcā sāka pēdējās automašīnas, kuru dēvē par vabolīti, ražošanu. Šī modeļa automašīnas tika izlaistas gandrīz septiņas desmitgades.

VID jaunais ierocis © DIENA(1)

Valdība atbalstījusi Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz automātisku naudas sodu piemērošanu par deklarāciju neiesniegšanu.

Varbūt jākaro citā frontē? © DIENA(1)

Atbalstot premjera Kariņa tēzi par nodokļu karu ar Igauniju, Saeima apstiprinājusi likuma grozījumus, saskaņā ar kuriem uz pusgadu par 15% tiek samazināta akcīzes nodokļa likme stiprajam alkoholam.

Vētrainā vasara © DIENA

Pagājušajā nedēļā Latvijā piedzīvoti virpuļviesuļi. Šonedēļ laiks Latvijā saglabāsies vēss, un nedēļas otrajā pusē vietām gaidāmi pat aukstuma rekordi, liecina prognozes.

Prezidentu kurpes © DIENA

Pēc tam kad pirmdien, 8. jūlijā, pulksten 9.00 Egils Levits dos Valsts prezidenta svinīgo solījumu, Raimonda Vējoņa pilnvaras Valsts prezidenta amatā beigsies.

Mazā apokalipse © DIENA

Lielu apjukumu tajos, kas laiku pamatā pavada internetā, raisīja fakts, ka 3. jūlija vakarā bija traucēta populāro lietotņu Facebook, WhatsApp un Instagram darbība.

Jauna ēra © DIENA(1)

Ar Čeku loterijas startu sācies jauns posms Latvijas tautsaimniecībā un nodokļu nomaksas vēsturē, pavēstījusi Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Valsts kontrolei piedziņas tiesības © DIENA

Stājušās spēkā likuma izmaiņas, kas paredz paplašināt Valsts kontroles tiesības piedzīt zaudējumus no atbildīgajām personām par revīzijās konstatētajām nelikumībām.

Latvenergo lāpstiņa © DIENA

Cīņa par "Latvenergo lāpstiņu" – iepriekš plašu ažiotāžu raisīja ekonomikas ministra lēmums atbrīvot līdzšinējo uzņēmuma padomi, nu politisko spiedienu neizturējusi pagaidu padome, priekšā vēl šo amatu konkurss.

Frakcijas rodas kā sēnes pēc lietus © DIENA

Īsā laikā Rīgas domē izveidota jau otrā mazā frakcija, kurā darbosies iepriekš dažādas partijas pārstāvoši deputāti. Tā sev uzsit cenu jauna mēra vēlēšanu kontekstā?

Akcīzes pakts © DIENA

Lietuva nedomā sekot Igaunijas un Latvijas paraugam un samazināt akcīzes nodokļa likmes visiem vai daļai alkoholisko dzērienu, paudis finanšu ministrs Viļus Šapoka.

Dzelzceļa Sīzifa akmens © DIENA(1)

Pretēji plānotajam arī otrdien Ministru kabinets vēl nepieņēma lēmumu saistībā ar a/s Pasažieru vilciens rīkoto iepirkumu par elektrovilcienu iegādi.

Nelegālā spiegošana © DIENA(2)

Tiesa piespriedusi 2580 eiro lielu naudas sodu kādam vīrietim, kurš bez speciālās atļaujas iegādājās un realizēja novērošanas ierīces, kas bija maskētas kā parasti sadzīves objekti.

Jāņi nosvinēti © DIENA(2)

Līgo dienā reģistrēts 61 ceļu satiksmes negadījums, cietuši 17 cilvēki, informē Valsts policija. Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki piedalījušies 82 ugunsgrēku dzēšanā un 13 glābšanas darbos.

Ģirģena lūgums paliek nesadzirdēts © DIENA(4)

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) Saeimā žēlojies, ka vērsies Arta Pabrika (AP) vadītajā Aizsardzības ministrijā, lūdzot palīdzību ar 30 cilvēku iesaisti robežas apsargāšanā, taču neviens nav atsaucies.

Nodokļu kari © DIENA

Ja jau Igaunija lauzusi vienošanos par akcīzes nodokli alkoholam un sākusi "šo karu", tad Latvijai neatliek nekas cits kā atbildēt ar attiecīgu akcīzes samazinājumu, paudis premjers Krišjānis Kariņš.

Uguns izgaismo © DIENA(1)

Atkritumu jomā, šķiet, tiek stingri uzraudzīti vien tie, kas darbojas legāli. Kā citādi izskaidrot, ka tikai ugunsgrēki nelegālajās izgāztuvēs ļauj atklāt, ka ir arī tādas, turklāt ne mazums?

Vētras postījumi © DIENA

Vētras dēļ šonedēļ vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību bija traucēta elektroapgāde, daudzviet arī bojātas ēkas un automašīnas, vēja gāzto koku dēļ traucēta satiksme.

"Burkāni" par atkāpšanos © DIENA

Finanšu ministrs rosina no valsts budžeta līdzekļiem maksāt milzu naudu par to, lai no amata atkāptos viņam netīkamas FKTK amatpersonas. Korupcija tā laikam nav, bet kā gan lai to nosauc?