Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Karikatūrista skats

Mazo uzņēmumu valdes locekļu krīze © DIENA

Pašreizējās krīzes smagi skarto uzņēmumu ierindas darbiniekiem gan pienākas dīkstāves pabalsti, taču ne šo uzņēmumu valdēs esošajiem, kas arī varbūt nu paliek bez ienākumiem.

Īstais brīdis reformai © DIENA

Izskatās, ka administratīvi teritoriālā reforma tiks turpināta, neskatoties uz to, ka pašvaldības ir pārslogotas ar citām rūpēm un cilvēku protesti ir aizliegti. Ko politiķi ieņēmuši galvā, to pat pandēmija neapturēs?

Miljons saslimušo © DIENA

Cilvēce straujiem soļiem tuvojas miljonam saslimušo ar Covid-19 – kopumā apstiprināti jau vairāk nekā 828 240 inficēšanās gadījumu, bet reģistrēti 41 072 nāves gadījumi, ieskaitot 29 912 Eiropā.

Pandēmijas eksperts © DIENA

Pašreizējā ārkārtas situācijā redzams, ka teju katrs jūtas eksperts par to, kā labāk izsargāties no vīrusa un vai vispār tas jādara.

Aizliegtie pasažieri © DIENA(3)

Atcelt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā skolēniem un pensionāriem Rīgas satiksme neplānoja. Līdz brīdim, kad to publiski rosināja satiksmes ministrs.

Koalīcija Covid-19 gūstā © DIENA(1)

Deputāts Kaimiņš, tā teikt, paņēmis par ķīlnieku visu koalīciju – lai arī, iespējams, pārkāpis valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus un aizliegumus, valdības stabilitātes vārdā sodīts netiks.

Krievu rulete © DIENA(3)

Ignorējot faktu, ka Covid-19 īpaši apdraud gados vecāku un hroniski slimu cilvēku dzīvību, daži sabiedrības viedokļa veidotāji turpina skandēt, ka drošības pasākumi vīrusa izplatības apturēšanai esot pārspīlēti.

Dīkstāves krustceles © DIENA(1)

Laikā, kad vīrusa dēļ daudzu uzņēmumu darbs ir paralizēts, pārtikas, īpaši konservu, ražotājiem darba ir vairāk nekā iepriekš un arī trūkst darbinieku.

Letālie meli © DIENA(4)

Ārsti vēsta, ka saskārušies ar vairākiem gadījumiem, kad pacienti no mediķiem slēpj faktu, ka pēdējās 14 dienās bijuši ārpus Latvijas un potenciāli varētu būt saslimuši ar Covid-19.

Paškarantīna © DIENA

Tiem, kas šobrīd atgriežas Latvijā, tiek ieteikts pašizolēties. Kā to var sabiedriskajā transportā no lidostas?

Neatliekams zvans © DIENA

Lai nepārslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruņa līniju 113, informatīviem jautājumiem par Covid-19 labāk izmantot Slimību profilakses un kontroles centra numuru 67387661.

Te ir pandēmija! © DIENA

Izskatās, ka, mūkot no vīrusa apdraudējuma, pasaules ekonomikai draud ilgs un sāpīgs kritiens. Viena krīze provocē otras iestāšanos.

Pašizolācijas modeļi © DIENA(1)

Lai mazinātu saslimšanas ar Covid-19 risku, darba devējiem un darbiniekiem jāmeklē iespējas vienoties par darba veikšanu attālināti (no mājām).

Reformas pretinieki

Sēde, kurā Saeima skata Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, ar pārtraukumiem ilgst jau vairākas dienas. Vai uzspēs izskatīt visus priekšlikumus, pirms vīrusa izplatīšanās dēļ ieviesīs liegumu pulcēties arī deputātiem?

Apokalipses jātnieks © DIENA(4)

Labākais, ko bīstama vīrusa straujas izplatības gadījumā varam darīt, ir īstenot tā dēvēto strausa politiku – pēc iespējas ne ar vienu netikties, neceļot, masu pasākumus neapmeklēt

Ieilgušais atvaļinājums Itālijā © DIENA

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Itālijas premjerministrs izziņojis karantīnu valstī. Tostarp līdz 3. aprīlim slēgti arī tūristu iecienītie slēpošanas kūrorti. Aviokompānijas pavēstījušas, ka pārtrauc lidojumus uz Itāliju.

Rīgas satiksmes zelts © DIENA

Tiek ziņots, ka Rīgas satiksmes iepirkumu lietā bez nekustamiem īpašumiem, automašīnām, naudas un vērtspapīriem arestēti arī pieci zelta stieņi aptuveni 100 000 eiro vērtībā.

Mērnieku laiki Saeimā © DIENA(1)

Divas dienas Saeima diskutēja par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma normām un saprata, ka... nekur tālu ar to nav tikusi. Sēdes turpinājums ieplānots šonedēļ.

OIK risinājums © DIENA(5)

Kamēr premjers pauž sarūgtinājumu par KPV LV rosināto "OIK likvidēšanas" likumprojektu un norāda, ka bez OIK bankrotētu Latvenergo, Saeima, arī Kariņa partiju pārstāvošie deputāti, šo dokumentu atbalsta lielā vienprātībā.

Sociālais drošības tīkls © DIENA(3)

Pamatojot nepieciešamību vienādi lielus nodokļus maksāt visiem strādājošajiem, aizvien biežāk dzirdama atsauce uz sociālās drošības tīklu, kam jāaptver visi.

Mākslīgi radītā panika © DIENA(1)

Piesardzības pasākumu dēļ saistībā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatīšanos pasaulē sociālajos tīklos sāk parādīties neskaitāmas versijas par to, kam šī ''panika'' par saslimšanas riskiem var būt izdevīga.

Covid-19 siena kaudzē © DIENA(1)

Atklājies, ka Irānas pilsonis, kurš ieradies Igaunijā ar autobusu no Rīgas lidostas, bijis inficēts ar jauno koronavīrusu Covid-19. Nu kā adata siena kaudzē jāmeklē saskarsmē ar viņu inficētie.

Izcilais fermeris Reirs © DIENA(1)

Naivā cerībā rast līdzekļus daudzajām koalīcijas partneru tēriņu vēlmēm Finanšu ministrija iecerējusi radikāli palielināt nodokļu slogu mikrouzņēmumiem un ievērojami samazināt tajos nodarbināto skaitu.

Koronavīruss tuvojas © DIENA(2)

Kad sākās koronavīrusa izplatība Ķīnā, atbildīgie dienesti un amatpersonas bravūrīgi teica, ka ir gatavi situācijai, ja tas atklātos arī Latvijā. Nu, kad vīrusa izplatība nāk tuvāk, sāk paust "nopietnas bažas". Kas būs tālāk?