Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Karikatūrista skats

Latvijai pārliecinoši dārgākās numurzīmes Baltijā © DIENA(2)

Konkurences padome konstatējusi, ka CSDD automašīnu numurzīmju iepirkums labvēlīgs vienam uzņēmumam, kas arī vienīgais piedalījās konkursā, piedāvājot numurzīmes, kas aptuveni trīs reizes dārgākas, nekā tās ir Igaunijā, un piecas reizes dārgākas nekā Lietuvā.

Bēdīgā statistika © DIENA(2)

Svētdien Latvijā reģistrēti 47 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 15 cilvēki, viens gājis bojā. Bet dienu iepriekš – sestdien – bija 81 ceļu satiksmes negadījums, no kuriem 13 bija cietušie, tajā skaitā dzīvību zaudēja pieci cilvēki.

Cilvēka dzīves necienīgais GMI © DIENA

Garantētais minimālais ienākumu (GMI) līmenis neatbilst Satversmei – atzinusi Satversmes tiesa. Lietas izskatīšanu bija rosinājis tiesībsargs, uzsverot, ka GMI nenodrošina cilvēka cienīgu dzīvi.

Brauciens vilcienā © DIENA(2)

Sejas aizsegi sabiedriskajā transportā joprojām ir obligāti, taču sodu par to nelietošanu piemērot nevar, tāpēc aizvien mazāk ir to pasažieru, kuri attiecīgo prasību ievēro.

Akustiskā dekomunizācija © DIENA(4)

Valdība izlēmusi, ka akustiskā koncertzāle tiks būvēta Kronvalda parkā, vietā, kur šobrīd atrodas kādreizējās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēka.

Jāņi ģimenes lokā © DIENA(3)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicinājis svinēt Jāņus ģimenes lokā, norādot, ka Covid-19 izplatība Latvijā tiek kontrolēta, pateicoties sabiedrības atbildīgai attieksmei un noteikumu ievērošanai.

Taksometru vadītāju protesti © DIENA

Taksometru vadītāji rīkos protesta braucienus, jo mobilajās aplikācijās pakalpojuma pieteikšanai un apmaksai neievēro likumu un neņem vērā taksometra skaitītāja rādītājus – starpību nākas apmaksāt pašiem vadītājiem.

Drive-in izlaidums © DIENA(3)

Plānots, ka Rīgas Tehniskās universitātes izlaidums 24. jūlijā notiks drive-in formātā – aptuveni 1500 absolventu ieradīsies automašīnās, saņems diplomus un baudīs viņiem veltīto koncertu.

Metāllūžņi © DIENA(2)

Kabeļa atslēgšanās starp TEC-1 un Imantas apakšstaciju dēļ otrdienas rītā elektroapgādes traucējumi bija vairāk nekā 160 000 klientu daļā Rīgas un Pierīgas, kā arī Limbažu, Siguldas apkaimē un Ogrē.

Neēdamie ceriņi © DIENA

Dobeles Ceriņu dārza suvenīru kioskā pārstājuši tirgot ceriņu ziedu ievārījumu. Jo nedrīkst – ceriņu ziedi nav iekļauti Eiropas Komisijas izveidotajā pārtikas katalogā, tātad nav atzīti par nekaitīgiem.

"Putina konstitūcija" © DIENA(4)

Balsojums par Krievijas prezidenta Vladimira Putina ierosinātajiem konstitūcijas grozījumiem, kas ļaus viņam palikt pie varas līdz 2036. gadam, notiks 1. jūlijā

Protesti un vīruss © DIENA(1)

ASV Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo aicinājis desmitiem tūkstošu cilvēku, kas piedalījušies protestos pret policijas brutalitāti un rasismu, veikt Covid-19 testus.

Grautiņi ASV © DIENA(6)

Protestu pret afroamerikāņa Džordža Floida nāvi policijas aizturēšanas operācijas laikā piesegā ASV plašumā izvēršas grautiņi, laupīšanas, veikalu demolēšana un marodierisms.

Apkures iekārtu kontrole © DIENA(3)

Valdība rosina noteikt, ka pašvaldībām, kuru teritorijā konstatēts paaugstināts gaisa piesārņojuma līmenis, būs tiesības apkopot un ievākt informāciju par šajās teritorijās esošajām apkures iekārtām.

Latvijas meži un starpnieki © DIENA

Latvijas valsts mežos iegūtā papīrmalka pie skandināviem nonāk ar privāta uzņēmuma starpniecību, kas šajā procesā nopelna, apejot konkurenci.

Slepenā deklarācija © DIENA(1)

Valdība virza grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kas paredz būtiski ierobežot augstskolu padomju locekļu amatpersonu deklarāciju publiskojamo daļu.

Statistiskā alga © DIENA

Latvijā vidējā alga šogad pieaugs salīdzinājumā ar pagājušo gadu, darba devējiem atlaižot mazāk atalgotos darbiniekus, secinājuši banku analītiķi.

Spāņu kailgliemezis © DIENA(4)

Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis. Dabas aizsardzības pārvalde sagatavojusi pat speciālu šo kailgliemežu izplatības ierobežošanas plānu.

Aukstais karš © DIENA

ASV un Ķīnas attiecības sasniegušas zemāko punktu kopš slaktiņa Tjaņaņmeņas laukumā. Izskan brīdinājumi, ka tālākas abu valstu nesaskaņas novedīs pie jauna aukstā kara un būtiski apdraudēs globālo mieru.

Balsošana maskā © DIENA(3)

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs, nosaka Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātie ieteikumi Covid-19 infekcijas profilaksei.

Manekenu publika © DIENA

Lai piesaistītu apmeklētājus, Liepājas muzejs savās telpās izvietojis manekenus, radot iluzoru sajūtu par bezrūpību. Šobrīd cilvēku gatavība apmeklēt kultūras iestādes vēl ir maza.

Bezdarbs nebiedē © DIENA(2)

Latvijā aug bezdarbs, bet laukos nav kas strādā – lauksaimnieki aicina ļaut ievest viesstrādniekus no trešajām valstīm, paredzot, ka trūks darbinieku augļu, ogu un dārzeņu ražas novākšanā.

Zviedrija un vīruss © DIENA(6)

Zviedrijā, kura atšķirībā no citām valstīm nav īstenojusi ārkārtējus pārvietošanās ierobežojumus, reģistrēts Eiropā lielākais Covid-19 upuru skaits uz miljonu cilvēku.

Izlaidumi bez vecākiem © DIENA(2)

Rīgas bērnudārzos šogad izlaidumi notiks, taču bez vecāku līdzdalības – bērni diplomus par pirmsskolas beigšanu saņems paši un svinēs ar audzinātājām grupā.

Apsardze lielveikalos un vīruss © DIENA(2)

Tiklīdz tika mazināti ierobežojumi, kas saistīti ar izsargāšanos no Covid-19, lielveikalos atkal atsākās pircēju pieplūdums. Uzskatot, ka sērga garām, brīdinājumus būt piesardzīgiem daudzi ignorē.