Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Karikatūrista skats

Drošs pret vīrusiem © DIENA

Satraukumu visā pasaulē radījušas ziņas par jauna vīrusa straujo izplatīšanos Ķīnā, kur tā dēļ bijuši vairāki nāves gadījumi. Apstiprināts, ka jaunais koronavīruss var tikt nodots no cilvēka cilvēkam.

Autoceļu būvdarbu kvalitātes vērtēšana © DIENA

VAS Latvijas Valsts ceļi pasūtītā aptaujā noskaidrots, ka puse Latvijas iedzīvotāju domā, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā uzlabojusies.

Kaislības Rīgas domē © DIENA(2)

Rīgas domē, kā saka, plūcas tā, ka spalvas iet pa gaisu. Ievēlētajām partijām un deputātiem vairāk rūp amatu vietas nekā lēmumu pieņemšana rīdzinieku interesēs.

Taupīgais dzelzceļš © DIENA(3)

Līdzekļu taupīšanas nolūkos va/s Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības aptuveni ar 1500 darbiniekiem.

Ziemas iztrūkums © DIENA(3)

Mēneša vidējā temperatūra Latvijā par grādu pārspēj iepriekšējā siltākā janvāra – 1989. gadā – rekordu, bet kalendārās ziemas temperatūra ir teju divus grādus virs 1924.–1925. gada ziemas rekorda.

Spēles Rīgas domē © DIENA

Rīgas domē valdošā koalīcija tā aizrāvusies strīdos par siltajiem amatiem pašvaldības uzņēmumos, ka nav vaļas skatīt pat šā gada budžetu.

Siltākais gads Latvijā © DIENA

Pagājušais gads Latvijā bija siltākais novērojumu vēsturē. Tika pārspēti vairāk nekā 300 maksimālās gaisa temperatūras rekordu.

Brexit sāga tuvojas noslēgumam © DIENA

Lielbritānijas Pārstāvju palāta ceturtdien beidzot apstiprinājusi izstāšanās vienošanos Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības, paverot ceļu bloka pamešanai 31. janvārī.

Kaimiņa kritiens © DIENA(3)

KPV LV Saeimas frakcija nolēmusi no tās sastāva izslēgt divus Saeimas deputātus – partijas KPV LV līdzpriekšsēdētāju Artusu Kaimiņu un Aldi Blumbergu.

Miera balodis uz raķetes © DIENA

Miera balodis nevienam nerūp. Irāna izšāvusi raķetes uz divām ASV bāzēm Irākā, tādējādi atbildot uz ģenerāļa nogalināšanu ASV raķetes uzbrukumā.

NMPD sargeņģelis © DIENA(2)

Lai arī krietni sen kā apzināta nepieciešamība Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus nodrošināt ar veselības apdrošināšanas polisēm, nekā tāda nav un, šķiet, tik drīz nebūs.

"Iepauzētā" Rīgas dome © DIENA

VARAM ministrs Juris Pūce (A/P) paudis: pirms lemšanas par Rīgas domes atlaišanu Saeimas deputāti varētu sagaidīt rezultātus parakstu vākšanai par referendumu saistībā ar pārmaiņām pašvaldību ievēlēšanas termiņos.

Salūta blaknes

Jauno gadu ierasts sagaidīt ar grandioziem svētku salūtiem un arī 2020. gada sagaidīšana nebija izņēmums.

Ziemassvētki bez sniega © DIENA(2)

Lai gan iestājusies astronomiskā ziema, šie būs vienpadsmitie Ziemassvētki novērojumu vēsturē, kas visā Latvijā tiks aizvadīti pavisam bez sniega. Neliels sals un nokrišņi sniega veidā gaidāmi pēc svētkiem.

Karstuma rekordi Austrālijā © DIENA(1)

Austrālija otrdien piedzīvojusi karstāko dienu meteoroloģijas novērojumu vēsturē, vidējai maksimālajai gaisa temperatūrai valstī sasniedzot 40,9 grādus pēc Celsija.

Rīga 2020 © DIENA(1)

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības deputātu funkcijas līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā dome, pildīs valdības izvēlēta pagaidu administrācija trīs cilvēku sastāvā.

Latvijas IKP © DIENA(2)

Latvijas IKP šajā gadā pieaugs nevis par 3,5%, kā bija cerēts pērn, bet par 2,3% – savā kā Latvijas Bankas prezidenta pēdējā preses konferencē pavēstīja Ilmārs Rimšēvičs.

Lielbritānijas kurss © DIENA(1)

Borisa Džonsona vadītie konservatīvie parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās izcīnījuši pārliecinošu uzvaru, rodot iespēju turpināt Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Ziemassvētki Saeimā © DIENA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā noraidīta vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītā iniciatīva atlikt būtisko partiju finansējuma palielināšanu.

Cepure uz hūtes © DIENA(2)

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pirmdien, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tajā skaitā arī pret Lembergu.

Gods kalpot... © DIENA(3)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu. Gan Rīgā pie varas esošās, gan visas pārējās partijas jau pošas priekšvēlēšanu kampaņai.

Copes partneris © DIENA

Valdošā koalīcija Latvijas Bankas prezidenta amatā noskaņota atbalstīt smagos noziegumos vainotā līdzšinējā Latvijas Bankas prezidenta makšķerēšanas kompanjonu Mārtiņu Kazāku.