Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +27 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Karikatūrista skats

Kodolsputņiks © DIENA

Krievija 16. maijā kosmosā palaidusi Zemes mākslīgo pavadoni, kas, visticamāk, ir kosmosa ierocis, ar ko var veikt triecienus citiem satelītiem, paudis Pentagona preses sekretārs Pets Raiders. Gata Buravcova zīmējums

Jaunās robežas jūrā © DIENA

Krievijas varas iestādes ir nolēmušas vienpusējā kārtā mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Gazprom jājamzirdziņš © DIENA

Putina vizīte Ķīnā noslēgusies bez galvenā lēmuma, ko Kremlī gaida jau vairākus gadus – Ķīnas līdera Dzjiņpiņa paraksta uz līguma par Sila Sibiri-2 gāzesvada būvniecību nav.

Polijas robeža © DIENA

Polija tērēs vairāk nekā 2,3 miljardus eiro savas austrumu robežas stiprināšanai, pavēstīja premjerministrs Donalds Tusks, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Humpalu nodoklis © DIENA

No 1. jūlija Latvijā plāno ieviest dabas resursu nodokli tekstilizstrādājumiem, kas tieši ietekmēs pircējus, kas iepērkas lietoto apģērbu veikalos.

Gruzijas likums © DIENA

Gruzijas parlaments pieņēmis pretrunīgi vērtēto likumu par ārvalstu ietekmi, kas izraisījis nedēļām ilgus masu protestus. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Pierobežas Baldone © DIENA

Bijušās Baldones sanatorijas teritorijā aizturēti 12 nelegālie imigranti, kuri iepriekš bija nelikumīgi šķērsojuši Latvijas-Baltkrievijas robežu. Gata Buravcova zīmējums.

Ziemeļblāzmas izcelsme © DIENA

Naktī uz sestdienu Zemi skāra vairāk nekā 20 gadu laikā spēcīgākā ģeomagnētiskā vētra, kas ļāva vērot skaistu un izteiktu ziemeļblāzmu no Tasmānijas līdz Lielbritānijai, ziņo LETA. Zemgus Zaharāna zīmējums.

Salna pret eksotiku © DIENA

Zemnieki cīnās pret salnām; augļkopji cer – zaudējumi nebūs tik lieli kā pērn. Tiek bilsts, ka varbūt jāatgriežas pie Latvijas laikapstākļiem piemērotākām šķirnēm. Gata Buravcova zīmējums.

Jaunāks par saviem grādiem © DIENA

Atsevišķi deputāti varētu rosināt nemainīt pašlaik noteikto 18 gadu vecumu attiecībā uz alus, sidra un vīna iegādi, tādējādi plānoto 20 gadu ierobežojumu attiecinot tikai uz stiprākiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Lukašenko medības © DIENA

Baltkrievija pirmdien pasludinājusi Vācijas sabiedrisko raidorganizāciju Deutsche Welle (DW) par "ekstrēmistisku" organizāciju un aizliegusi tās darbību.

Zemestrīce Slīterē © DIENA

Slīteres novērojumu stacijā otrdien novērots seismiskais notikums - neliela lokāla zemestrīce, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Zemgus Zaharāna zīmējums

Čika konkurss © DIENA

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis nolēmis izbeigt līdzšinējo konkursu uz LIAA direktora amatu bez rezultāta, par ko oficiāli informējis Valsts kanceleju.

Mozus un bauslis nākotnei © DIENA

Lai regulētu mākslīgā intelekta izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā, nolemts veikt attiecīgus grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā. Patlaban Saeima grozījumus jau atbalstījusi pirmajā lasījumā. Zemgus Zaharāna zīmējums

Pretsastrēguma biļete © DIENA

Pašvaldība pirmdien un otrdien atļāva autovadītājiem braukt Rīgas sabiedriskajā transportā bez maksas. Tā dēvētās "sniega biļetes" raisījušas jautājumus no iedzīvotājiem, kam nav automašīnas reģistrācijas apliecības.

Sniegs aprīlī © DIENA

Ziema nolēmusi vēl neatdot savas pozīcijas. Šonedēļ Latvijā prognozē izteikti ziemīgus laikapstākļus.

Putnu vērotāji kremlī © DIENA

Krievijāizsīkst pēdējie populāra importa alkohola krājumi. Vietējie tirgotāji ziņo, ka, piemēram, liela daļa Bacardi ražojumu veikalu plauktos vairs nav atrodami.

Lēna piegāde pret alkoholismu © DIENA

Lai ierobežotu alkohola impulsīvu iegādi internetā, Saeima plāno noteikt, ka internetā iegādāto alkoholu drīkstēs piegādāt ne ātrāk kā pēc sešām stundām no pasūtīšanas brīža. Gata Buravcova zīmējums.

Benzīns draudzības vārdā © DIENA

Krievija lūgusi Kazahstānu sagatavot tai 100 000 tonnu benzīna gadījumā, ja Ukrainas bezpilota lidaparātu uzbrukumu un piegādes traucējumu dēļ Krievijā rastos deficīts. Gata Buravcova zīmējums.

Nabaga pensionārs © DIENA

Patlaban Latvijā lielākā vecuma pensija kādam pensionāram ir 43 000 eiro mēnesī, aģentūra LETA noskaidroja Valsts sociālas apdrošināšanas aģentūrā.

Latvijas uzcenojums © DIENA

Latvijā ražotām olu, zivju un gaļas produktu precēm mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā tiek piemērots vidēji lielāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām precēm, secinājusi Konkurences padome. Gata Buravcova zīmējums.

Grevcovas paslēpes © DIENA

Prokuratūra cēlusi apsūdzību Glorijai Grevcovai (Apvienība Jaunlatvieši) un izsludinājusi viņu meklēšanā. Īsi pēc tam Grevcova tomēr pati sazinājās ar prokuroru. Zemgus Zaharāna zīmējums.