Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Cildina Simtgades izcilnieka stipendiju ieguvējus

Ceturtdien, 1. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrā tika sumināti spožākie vidējo izglītības iestāžu absolventi, kuri saņēmuši Simtgades izcilnieka stipendiju. Notikumā tika atzīmēta arī Simtgades loterijas 4. sērija.

Senākā dzelzceļa nozares profesija – ceļu meistars(3)

Ceļu meistaram ir ļoti atbildīgs darbs, jo no viņa bija un ir atkarīga pasažieru un kravu drošība. Sliežu un tiltu apsekošana, pārbrauktuvju pārbaudes, remontdarbu plānošana, darba drošības organizēšana - šīs un vēl daudzas citas lietas ir ceļu meistara pārraudzībā. Tas viss tiek darīts, lai nepieļautu avārijas situācijas un radītu drošu vidi pasažieru un kravu pārvadājumiem visā Latvijas dzelzceļa tīklā.

Mašīnists – viena no prestižākajām dzelzceļa nozares profesijām(5)

Senāk, lai kļūtu par izcilu lokomotīves vadītāju jeb mašīnistu, vispirms bija jāiemācās pareizi kurināt krāsni, izzināt ikkatru nozīmētā maršruta sliežu ceļa līkumu un uzkalnu, kā arī iemācīties kontrolēt tvaika lokomotīvi. Tikmēr mūsdienās lokomotīves vadītājam ir jābūt apveltītam ar augstu koncentrēšanās spēju un plašām zināšanām gan dzelzceļa tehniskās ekspluatācijas noteikumos, gan lokomotīvju konstrukcijā.