Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Piektdiena, 1. decembris
Emanuels, Arnolds

Grāmatas

Izdota latviešu-igauņu-latviešu jocīgā vārdnīca

Izdevniecība Helios laidusi klajā igauņu dzejnieka un tulkotāja Contras (īstajā vārdā – Margus Konnula) latviešu-igauņu-latviešu jocīgo vārdnīcu Kuram, vedas! Kuram vedas?. Igauņu un latviešu valodām ir interesantas, neparastas un bieži vien pat humoristiskas līdzības. Asprātīgajā krājumā, kuru ilustrējusi pazīstamā latviešu māksliniece un dzejniece Lote Vilma, apkopoti spožākie abu valodu dārgakmeņi.

Novembrī ceļu pie lasītājiem sāks Mārtiņa Ķibilda grāmata Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi

Sākot ar novembri, grāmatnīcās ceļu pie lasītājiem sāks žurnālista, televīzijas raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda izsapņotā grāmata Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi. Tā veidota pēc tāda paša nosaukuma dokumentālā televīzijas raidījuma materiāliem, populārzinātniski iepazīstinot ar 50 faktoloģiski un sižetiski aizraujošiem stāstiem par zīmīgākajiem Latvijas vēstures atslēgas notikumiem no 1918. gada līdz mūsdienām.

Latviski izdota Pjēra Paolo Pazolīni grāmata Ielas zēni

Izdevniecība Aminori laidusi klajā slavenā itāļu kinorežisora Pjēra Paolo Pazolīni (1922–1975) romāna Ielas zēni tulkojumu. Grāmatas atvēršanas svētki notiks Rīgas starptautiskā kinofestivāla laikā, 15. oktobrī plkst. 17 kinoteātra Splendid Palace Velvju zālē, īsi pirms Pazolīni filmu retrospekcijas programmas atklāšanas pasākuma.

Iznākusi Andreja Šavreja grāmata Rīgas trīs Mišas

Izdevniecība Aminori laidusi klajā Andreja Šavreja grāmatu krievu valodā Rīgas trīs Mišas (Рига и три ее Миши), kuras varoņi ir trīs izcilie rīdzinieki: čellists Miša Maiskis, baletdejotājs, baletmeistars un aktieris Mihails Barišņikovs un šahists Mihails Tāls, informēja izdevniecības pārstāvji.

Drīzumā klajā nāks Mārtiņa Ķibilda grāmata Atslēgas

Žurnālista, televīzijas raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda izsapņotā grāmata Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi tik tikko nodota tipogrāfijā, projekta turpinātājiem ļaujot atskatīties uz darbiem piesātināto vasaru. Tās laikā veikta tekstu apstrāde un atlasīts bagātīgs, vēl iepriekš neredzētu fotogrāfiju klāsts, veidots un pilnveidots grāmatas dizains, uzrunāti ieceres atbalstītāji un plānots atvēršanas notikums – ar tieši tik niansētu rūpību, kā to būtu vēlējies un darījis Mārtiņš Ķibilds.