Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā norisināsies mākslas forums Baltā nakts

Rīgā naktī no sestdienas uz svētdienu norisināsies mākslas forums Baltā nakts, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Kopumā forumā notiks 59 dažādi pasākumi, 34 mākslas un kultūras projekti iekļauti pasākuma pamatprogrammā, savukārt 25 projektus neatkarīgi un pēc pašu iniciatīvas veidojušas dažādas mākslas galerijas, kafejnīcas un mākslas studijas.

Foruma laikā norisināsies vairāki starptautiskās sadarbības projekti. Viens no tiem būs franču mākslinieka Īva Kleina skaņdarba "Monotonā klusuma simfonija" Rīgas Svētā Pētera baznīcā plkst.24.

Foruma rīkotāju pārstāvis Kaspars Bērziņš skaidroja, ka Kleins skaņdarbu sākotnēji bija paredzējis kā elektroniskās mūzikas uzvedumu, taču pēcāk pārdomājis un radījis to 140 orķestrantiem. Pasākumā Rīgas Svētā Pētera baznīcā to izpildīs 32 orķestranti un 40 koristi.

Bērziņš norādīja, ka skaņdarbs ir uzskatāms par eksperimentālu priekšnesumu, jo pirmā simfonijas daļu atskaņo orķestris ar koristiem, savukārt otrajā daļā, telpā uz 20 minūtēm valda absolūts klusums. Līdz ar to, klausītāji aicināti uz atskaņojumu ierasties plkst.23.30. Īsi pirms simfonijas sākuma, baznīcas durvis tiks aizslēgtas.

Kā vēl viens starptautiskais sadarbības projekts Bastejkalnā tiks izvietota britu mākslinieka Luka Džeroma instalācija "Mēness muzejs", kas apvieno Mēness tēlu, mēnessgaismu un noskaņu veidojošu mūziku, ko šim mērķim radījis Dans Džonss. Komponists pasaulē pazīstams kā dažādu starpdisciplināru skulptūru, instalāciju un dzīvās mākslas projektu autors.

Esplanādē ar projektu Ūdens pasaule piedalīsies franču radošā apvienība Ateliers du Bout de la Cale, savukārt Miera ielā un Stacijas laukumā uzstāsies Spānijas ielu teātra trupa "Kamchatka".

Tāpat no Miera ielas līdz 2.Meža kapu pieturai laikā no plkst.18 līdz 03 rītā kursēs divi foruma tramvaji. Tajos darbosies radio "Naba" un būs eksponēti Rīgas dizaina mākslas vidusskolas skolēnu darbi.

Kā ziņots, kultūras forums Baltā nakts Rīgā norisinās jau 12.gadu. Šogad naktī no 9.septembra uz 10.septembri gan Rīgas centrā, gan arī Pārdaugavā un dažādās citās pilsētas vietās būs iespēja apmeklēt mūsdienas mākslas pasākumus.

Visus Baltās nakts pasākumus interesenti var apmeklēt bez maksas. Pasākumu rīko Rīgas dome.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko - 31.03.2020.(3)

Bērnībā man mēdza teikt: "Kad izaugsi, sapratīsi." Dod, Dievs, atcerēties, ko es tad gribēju zināt...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko