Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

RSU labiekārto Iedvesmas parku studentu un apkaimes iedzīvotāju atpūtai

Līdz ar gājēju tiltiņa izbūvi noslēgušies labiekārtošanas darbi zaļajā teritorijā starp Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) centrālo ēku un studentu dienesta viesnīcu Dārza ielā 5.

Divu gadu laikā 1,3 hektāru platībā te izveidoti apgaismoti gājēju celiņi, izbūvēta āra auditorija un uzstādīti soliņi, padarot agrāko pļavu ap dižozolu par sakārtotu un tīkamu atpūtas vietu gan augstskolas studentiem un darbiniekiem, gan apkaimes iedzīvotājiem. Studenti šo teritoriju jau paspējuši nodēvēt par Iedvesmas parku, un oficiāla atklāšana šai zaļajai zonai paredzēta otrdien, 15. oktobrī, plkst. 15.00. 

Kopējo zaļo teritoriju 1,3 hektāru platībā tās īpašniece Rīgas dome nodevusi RSU lietošanā ar noteikumu, ka tā tiek labiekārtota un paliek atvērta publiskai lietošanai. Kopš augstskola uzsāka labiekārtošanas darbus, investēti jau ap 218 tūkstošiem eiro no pašu pelnītajiem līdzekļiem. Ap Iedvesmas parka centrālo elementu dižozolu iekārtoti gājēju celiņi 567 kvadrātmetru platībā, kā arī āra auditorija, kas vajadzības gadījumā nākotnē var tikt transformēta par skatuvi. Paredzēta arī vieta ugunskuram. Tikmēr Iedvesmas parka ērtākai šķērsošanai uzbūvēts izgaismots gājēju tiltiņš 9,3 metru garumā. 

19. gadsimtā tagadējā Iedvesmas parka teritorijā atradās Zengbušu muižai pieguļošs parks. Pati 1850. gadā celtā muižas ēka Dārza ielā ir saglabājusies, un laika gaitā tajā bijusi tūristu mītne, bērnu nams, bibliotēka, kā arī virkne uzņēmumu. Tikmēr parka teritoriju – pļavu ap ozolu – iedzīvotāji gadiem izmantojuši atpūtai, taču tik sakoptu izskatu tā ieguvusi vien pēc nesenajiem ieguldījumiem.   

Konsula ielas pusē Iedvesmas parks savienojas ar kaimiņos esošās Rīgas 41. vidusskolas teritoriju. RSU un 41. vidusskolas kaimiņattiecības kopš pērnā gada stiprinātas arī sadarbības līgumā, kura ietvaros ar vieslekcijām, īpašām nodarbībām, konsultācijām un citiem pasākumiem tiek pilnveidotas vidusskolēnu zināšanas par veselības aprūpi un sociālajām zinātnēm. 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko - 16.04.2021.

Ja pandēmijas laikā mēs parkā stāvam bariņā un pēc kārtas dzeram no kakliņa vienu polšu, kā to medicīniski klasificēt – mēs inficējamies vai dezinficējamies?

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko