Laika ziņas
Šodien
Migla

Pagājušajā nedēļā vakcinācijas pret Covid-19 temps atkal krities

Aizvadītajā nedēļā Latvijā vakcinācijas pret Covid-19 temps krities par aptuveni desmito daļu - sapotēts par 11% mazāk cilvēku nekā nedēļu iepriekš, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Pagājušajā nedēļā vakcinācijas pret Covid-19 temps nokrita gandrīz tikpat zemu kā Jāņu nedēļā, kad tas bija zemākais kopš marta. Pēcsvētku nedēļā tika piedzīvots vakcinācijas tempa uzrāviens, bet divas sekojošās nedēļas bija vērojams kritums attiecīgi par 28% un 39%. Pēc tam šis kritums apstājās un vienu nedēļu sekoja pieaugums par 11%, bet pagājušajā nedēļā atkal pieredzēts vakcinācijas tempa kritums - par 11%.

No 26.jūlija līdz 1.augustam ieskaitot poti pret Covid-19 saņēmuši 33 590 cilvēki.

Pirmās un otrās vakcīnas devas saņēmis līdzīgs cilvēku skaits - attiecīgi 14 934 un 14 824, bet 3832 personas tikušas pie Johnson & Johnson (J&J) meitasuzņēmuma ražotās vakcīnas, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Pagājušajā nedēļā Latvijā pret Covid-19 ik dienu vakcinēti vidēji 4799 cilvēki, nedēļu iepriekš - 5403, bet vēl nedēļu iepriekš - 4874. Tas gan ir vairākas reizes mazāk nekā maija pēdējā pilnajā nedēļā, kad vakcinācijas temps valstī sasniedza augstāko līmeni un vidēji dienā tika sapotēti vairāk nekā 16 600 cilvēku.

Pagājušajā nedēļas nogalē, kad tika organizēta arī izbraukuma vakcinēšana, kopumā poti pret Covid-19 saņēma 3857 cilvēki - 2754 sestdien un 1103 svētdien. Vakcinācijas tempa kritums nedēļas nogalē jau ir ierasta parādība. Iepriekšējā nedēļas nogalē pret Covid-19 sapotēto skaits gan bija lielāks - 4694 sestdienā un 1334 svētdienā.

Pēdējās dienās vakcinēto cilvēku skaits šajā statistikā vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts. Bieži dati tiek ievadīti pat ar vairāku dienu nobīdi.

Saskaņā ar patlaban pieejamajiem NVD datiem, aizvadītajā nedēļas nogalē cilvēki visvairāk vakcinēti ar Pfizer/BioNTech preparātu, otrā izmantotākā bijusi Johnson & Johnson (J&J) pote, kurai seko Moderna un dažas AstraZeneca vakcīnas otrās devas.

No visiem sestdien un svētdien pret Covid-19 vakcinētajiem 1652 cilvēki saņēmuši pirmo poti, 1274 - otro, bet 931 personai injicēta J&J vakcīna, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Līdz šim vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 668 762 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēguši 684 074 cilvēki. Kopumā valstī veiktas 1 352 836 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada aprīļa sākumā provizoriski bija 1 887 600 iedzīvotāju, tātad pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu līdz šim saņēmuši 35,43% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši 36,24% iedzīvotāju. Pilnībā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars nedaudz pārsniedz tikai pirmo poti saņēmušo īpatsvaru, jo J&J vakcīnai nepieciešama tikai viena deva, pēc kuras cilvēks uzskatāms par pilnībā vakcinētu.

Lietošanai Eiropas Savienībā līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca un J&J jeb Janssen.

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu. Savukārt kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19, iepriekš pierakstoties, var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

 

 

Top komentāri

Opis
O
Kad sāks pārpildīties slimnīcas un morgi- temps atkal pieaugs.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas