Rīgā +3 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Ventspils Ghetto 3x3 basketbolisti nepārvar Maskavas Challenger turnīra pusfinālu

Ventspils Ghetto 3x3 basketbola komanda sestdien Maskavā nepārvarēja Challenger turnīra pusfinālu.

Ceturtdaļfināla cīņā ar 11.numuru izliktā Ventspils komanda ar Armandu Ginteru, Robertu Pāži, Mārtiņu Šteinbergu un Armandu Seņkānu sastāvā ar rezultātu 13:12 sīvā cīņā pieveica ar 14.numuru izlikto Beļģijas vienību Antwerp.

Latvijas komandas sastāvā septiņus punktus iemeta Ginters.

Vēlāk pusfinālā Ventspils Ghetto ar 16:22 piekāpās ar pirmo numuru izliktajai Novi Sad, noslēdzot dalību turnīrā. Šajā mačā ar desmit punktiem izcēlās Ginters.

Pirms tam šī Latvijas komanda pārvarēja šī posma kvalifikāciju un pamatturnīrā negaidīti guva divas uzvaras divās spēlēs, droši sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Tikmēr zaudējumu ceturtdaļfinālā sestdien piedzīvoja Latvijas vadošā komanda Riga Ghetto Basket. Ar otro numuru izliktā vienība, tās sastāvā spēlējot Naurim Miezim, Kārlim Lasmanim, Edgaram Krūmiņam un Agnim Čavaram, ar 20:21 piekāpās ar ceturto numuru izliktajai Princeton no ASV. Riga Ghetto Basket sastāvā septiņus punktus iemeta Lasmanis.

Arī rīdzinieki grupu turnīrā guva uzvaras abos mačos.

Šī turnīra uzvarētāja saņems ceļazīmi uz Pasaules tūres posmu Prāgā, kas notiks augusta sākumā.

Riga Ghetto komanda sezonu sākusi ar uzvaru Pasaules tūres turnīrā Dohā un otro vietu otrajā posmā Čendu, kā arī diviem startiem Challenger turnīros Ķīnā, kur gūta uzvara un viena trešā vieta.

Pasaules tūres kalendārs šogad paplašināts līdz 12 turnīriem. Rīgas komandai pagaidām nodrošināta līdzdalība turnīros arī Mehiko, Debrecenā un Naņdzjinā. Par iespēju startēt citos posmos vēl jācīnās Challenger sērijas turnīros.

Tikmēr Latvijas izlases B sastāvs, kas pārstāv Ventspils pilsētu, starptautiskajā lielo 3x3 turnīru apritē oficiāli debitēja ar uzvaru Centrāleiropas tūres pirmajā posmā Launy Indoor.

3x3 basketbols ir iekļauts 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

(papildināts viss teksts un mainīts virsraksts)