Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

ASK Rīga gatava pārvarēt Šauļu barjeru

Sezonas laikā iegūtās laukuma priekšrocības varētu būt viens no ASK Rīga galvenajiem trumpjiem SEB Baltijas līgas ceturtdaļfināla sērijā ar BC Šiauliai. Pirmo reizi BBL vēsturē cīņa ritēs līdz divām uzvarām, turklāt nepieciešamības gadījumā izšķirošais mačs risināsies Rīgā.

Pirms otrdien Arēna Rīga paredzētās pirmās spēles (plkst.19.50) no ASK Rīga nometnes skanēja pozitīvas ziņas. Kluba ģenerālmenedžeris Māris Jučmanis apliecināja, ka plaukstas lūzumu izārstējis Ernests Kalve un laukumā gatavs doties arī Māris Ļaksa. Noskatītais amerikāņu aizsargs Šons Kolsons gan ieradīsies mazliet vēlāk, taču BBL tik un tā viņu pieteikt vairs nevar. Kluba finansiālo problēmu vezums beidzot esot sakustējies.

Šauļu komanda bijušā Lietuvas izlases trenera Antana Sireikas vadībā papildinājusi sastāvu un stabilizējusi spēli. Pamatturnīra izskaņā tika izcīnītas četras uzvaras. Komandas līderi ir saspēles vadītājs Gintars Kadžulis (13.numurs, vidēji spēlē 16,65 punkti) un spēka uzbrucējs Virgīnijs Praškēvičs (15., 13,6), taču savu reizi bīstams var būt ikviens spēlētājs. Tieši līdzsvarotais sastāvs kopā ar kolektīvo cīņas gribu Šauļu vienību dara īpaši bīstamu ikvienam pretiniekam (šogad apspēlēti arī Lietuvos rytas).

SEB Baltijas līgas ceturtdaļfinālā ASK Rīga ar BC Šiauliai spēlēja arī 2007.gadā. Toreiz uzvarai Rīgā (71:68) sekoja pēriens Šauļos (63:82) un sāpīga izstāšanās. Pērn un šosezon pamatturnīrā punkti tika dalīti uz pusēm (76:72 un 68:72, kā arī 91:86 un 78:83).

Igaunijas klubu duelī noskaidrosies arī Final 4 norises vieta — Tallina (ja Kalev uzvarēs) vai Viļņa.

aa

SEB Baltijas līga, ceturtdaļfināls (līdz 2 uzvarām)

24.martā

ASK Rīga — BC Šiauliai

Tallinas Kalev/Cramo — Tartu Rock

Atbildes spēles 28.martā. Nepieciešamības gadījumā trešie mači — 1.aprīlī.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...