Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

ASK Rīga panāk izlīdzinājumu LBL čempionāta finālsērijā

Latvijas basketbola līgas fināla otrajā spēlē ASK Rīga basketbolisti uzvarēja Barons/LMT komandu 96:78. Finālsērijā rezultāts kļuvis neizšķirts 1:1. Sērija ritēs līdz četrām uzvarām, trešā spēle notiks svētdien, 18.maijā.

ASK Rīga sāka ar pirmā mača zaudētājiem piestāvošu ofensīvu (13:6), kurā liela nozīme bija Dveina Broila veiksmīgajai darbībai kā uzbrukumā, tā aizsardzībā. Tomēr Barons pārsteidzoši viegli atspēlējās, vairākas reizes uzvarot cīņā par atlēkušajām bumbām pie pretinieku groza.

Otrā ceturtdaļa sākās ar treneru taktiskajām cīņām, un Barons/LMT darbība ar diviem centriem (Aleksanders un Batista) izrādījās efektīvāks par ASK centieniem ceturtā numura pozīcijā izmantot Jahoviču. Taču 37:27 palika Barons/LMT lielākais pārsvars pirmajā puslaikā. ASK aizsardzībai izdevās piebremzēt Šķēles aktivitātes, un bez sava motora Barona uzbrukumi iestrēga kļūdās un neprecizitātēs. Savukārt ASK uzbrukumā ar punktiem atzīmējās gandrīz visi laukumā pabijušie spēlētāji, un pēdējās četrarpus minūtes čempioni uzvarēja 21:2!

Trešās ceturtdaļas, vidū, kad ASK Rīga komandu sāka nospiest personisko piezīmju nasta (Broilam, Bramletam pa 4, Jahovičam 3), Hlebovickim vienubrīd izdevās iekustināt Barons/LMT ofensīvu — pēc 53:39 palika tikai 58:55, un likās, ka cīņa sāksies no jauna. Taču ASK Rīga otrā sastāva vīri Mažutis, Grafs un Bertāns spēja uzņemties iniciatīvu, un īsā brīdī ASK bija atguvis komfortablu vadību. Ceturtā ceturtdaļā parādīja, ka ASK Rīga galveno darbu uzvaras izcīnīšanā ir paveikuši trešās ceturtdaļas vidū, kad ātri atguva zaudēto pārsvaru.

Pēc pārliecinošās uzvaras psiholoģiskajam pārsvaram vajadzētu būt ASK pusē. No otras puses — Barons noteikti gribēs tikt skaidrībā par kļūdām un labāk sagatavoties trešajai spēlei.