Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Bagatskis zaudējumā Itālijā vaino psiholoģiju un pieredzes trūkumu

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskisuzskata, ka galvenais iemesls zaudējumā piektdien Itālijai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē bijusi spēlētāju psiholoģija un pieredzes trūkums.Jau ziņots, ka Latvijas komanda zaudēja Bari notikušajā spēlē ar 93:103. Tās beigas gan nesagaidīja pats Bagatskis, jo par otro tehnisko piezīmi, trīsarpus minūtes pirms spēles beigām, viņš bija spiests atstāt zāli.

Pirms divām atlikušajām spēlēm pret Izraēlu mājās un Somiju viesos, Latvijas komandai ir divas uzvaras un četri zaudējumi - ceturtā vieta grupā. Trīs kvalifikācijas grupu labākās komandas un divas labākās otro vietu ieguvējas iegūs ceļazīmes uz 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīru. Nākamās sešas komandas par vēl vienu ceļazīmi cīnīsies papildu kvalifikācijas turnīrā 2011.gada augustā."Mākam spēlēt, gribam cīnīties, bet netiekam galā ar pretinieku un apstākļu spiedienu. Par spīti visām pirmsspēles runām un atgādinājumiem pirmajā puslaikā aizsardzībā darbojāmies kā ar baltiem cimdiem (41:58). Ja seši spēlētāji katrs pa reizei paceļ roku un atzīst, ka kļūdījušies - tie ir vismaz 12 punkti pretinieka labā. Turklāt pretiniekiem iekšā krita viss, ko viņi palaida uz groza pusi,'' Bagatski citē Latvijas Basketbola savienības mājas lapa internetā.''Uz otro puslaiku jau izgājām kā veči, spēlējām ļoti agresīvi, cīnījāmies līdz pēdējai minūtei. Tomēr pret tik pieredzējušu komandu atsisties no lieliem mīnusiem nebija reāli. Tiesa, ja pēdējās minūtēs būtu iekrituši vairāki brīvi izmesti trīspunktnieki - nezinu, kā vēl viss būtu beidzies. Mums nav tādu zvaigžņu, kādas ir Itālijas komandai, tomēr uzbrukumā bumbu izspēlēt protam.''''Protams, pietrūka Raita Grafa, kuram problēmas sagādā sāpes Ahilleja cīpslas apvidū. Rīgā būs jāveic izmeklēšana, ar spēlētāja veselību neriskēsim. Starp citu, ceturtdien treniņā uz zāles mitrās grīdas nelielas traumas dabūja arī [Jānis] Strēlnieks un [Rihards] Kuksiks.''''Itālijas komandai šī spēle bija pēdējā cerība sasniegt otro vietu un tas bija jūtams no visām pusēm. Nekas, šādos mačos spēlētāji kļūst par īstiem vīriem. Bez emocijām spēlēt nevaram, un esmu pārliecināts, ka pirmdien savu skatītāju priekšā Rīgā pret Izraēlu tās atkal būs. Tabulā neskatāmies, domājam par nākamo cīņu."