Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Barons/LMT spraigā cīņā uzveic ASK Rīgu

Pateicoties veiksmīgam sniegumam mača galotnē, Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas par čempionu titulu trešajā spēlē Barons/LMT ar 75:68 pārspēja ASK Rīgu. Sērijā vadībā ar 2-1 izvirzījās Barons/LMT. Nākamā spēle notiks trešdien. Finālsērija ilgst līdz kādas komandas četrām uzvarām.

Barons/LMT sākumsastāvā laukumā pirmo reizi devās Džefersons (Adomaiša vietā). ASK Rīga līderim Gatim Jahovičam pretī gan uzbrukumā, gan aizsardzībā tika likti augumā mazāki, toties ātrāki spēlētāji. Pirmajās minūtēs lielu efektu tas nedeva un rezultāts auga līdzīgi, toties puslaika vidū lielā mērā ar lietuviešu tandēma Gusts-Adomaitis pūlēm, uzbrukumā Barons/LMT pārņēma iniciatīvu. ASK Rīga astoņās minūtēs guva tikai sešus punktus un pirmā puslaika beigās reazultāts šķita gandrīz vai izšķirts (41:27). Tomēr pašās beigās ASK Rīga aktivizējās aizsardzībā, Jahovičs un Grafs trāpīja vienīgos tālmetienus spēles pirmajā daļā. Rezultāts 51:37, šķiet, vēl neliecina par drošu Barons/LMT uzvara.

Otrajā puslaikā no ASK Rīga sagaidījām paredzamo aktivizēšanos, toties Barons/LMT nepatīkami pārsteidza ar pamatīgu krīzes brīdi uzbrukumā. Tas atjaunoja intrigu spēlē, kura pēc 59:59 saglabājās līdz pat pēdējai minūtei. Tomēr galu galā pēdējā ceturtdaļā izpaudās Barons/LMT plašākā rezervistu soliņa priekšrocība. ASK Rīga pagurušie līderi zaudēja precizitāti uzbrukumā un Barons/LMT novadīja spēli līdz grūtai, bet šoreiz tomēr likumsakarīgai uzvarai.