Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Basketbola valstsvienībai jāsatricina vācu kārtība

Lieliski organizēta un disciplinēta komanda, kas spēj saglabāt aukstasinību mača izšķirošajos brīžos — tāda ir Vācijas izlase, ar ko latviešiem būs darīšana Eiropas basketbola čempionāta priekšsacīkšu pēdējā kārtā. Spēle Gdaņskā sāksies plkst.20.15 pēc Rīgas laika.

Līdz cīņaiar Vāciju latviešu uzdevums būs skaidrs. Ja Francija būs uzvarējusi Krieviju (spēle plkst.17.30), mūsējiem būs vajadzīgs panākums ar deviņu punktu starpību. Ja virsroku būs guvuši krievi, derēs arī +1.

Vācijas izlases pamatpiecnieks biedē ar augumiem (Patrikam Femerlingam un Janam Jaglam pa 213 cm, Robinam Benzingam 207 cm), aizsargu Štefena Hamana un Demonds Grīna ātrumu, kā arī labu saskaņu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Sākoties maiņām, spēles kvalitāte mēdz kristies, taču arī starp rezervistiem var atrasties kāda laimīgā roka. Kā, piemēram, ātrais saspēles vadītājs Heiko Šafarčiks (13 punktu pret Krieviju, ieskaitot izšķirošo trīspunktnieku priekšpēdējā minūtē).

Spēlē ar Krieviju vācieši pirmajās minūtēs sapelnīja daudz piezīmju (smalkā tiesāšana viņiem nav izdevīga), toties parādīja pretiniekiem, kurš ir saimnieks laukumā. Otrajā ceturtdaļā Vācijas pārsvars tuvojās pat 20 punktiem.

Pēc lielā pārtraukuma Vācija spēlēja sliktāk, taču pēdējās minūtēs nodemonstrēja savu aukstasinību (76:73).