Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

BK Ventspils ar viena punkta pārsvaru uzvar VEF Rīgu

BK Ventspils basketbolistiem bija 21 punkta pārsvars, taču viņi to gandrīz pilnībā izsēja un beigās uzvarēja VEF Rīga vienību tikai ar viena punkta pārsvaru - 81:80. LBL pusfināla sērijā rezultāts ir 1-0 par labu pašreizējai čempionvienībai BK Ventspils.

* FOTO: VEF Rīga un BK Ventspils spēle

* APTAUJA: Kuras komandas spēlēs LBL čempionāta finālā?

Spēles pirmā puse aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, rezultāts auga līdzīgi, tomēr nelielā pārsvarā bieži atradās rīdzinieki, kuri atpūtā devās ar divu punktu handikapu (41:39).

Krietni situācija mainījās pēc pārtraukuma. Ventspilniekiem izdevās teicams otrā puslaika sākuma izrāviens: viņi guva 21 punktu pēc kārtas un nonāca vadībā ar 60:41. Tomēr laukuma saimnieki nepadevās un izšķirošajā ceturtdaļā mērķtiecīgi samazināja starpību. Ventspilnieki sāka biežāk kļūdīties un to VEF Rīga sekmīgi izmantoja.

Saspringtā gaisotnē aizritēja pēdējā minūte. Vēl 36 sekundes pirms beigām Jurevičus panāca viesiem sešu punktu pārsvaru (80:74). Sandis Valters bija precīzs trīs soda metienos, bet pretuzbrukumā Vedrans Princs aizmeta garām abus soda metienus. 10 sekundes pirms pamatlaika beigām Valters realizēja abus soda metienus un samazināja starpību līdz minimumam (79:80). Tikai vienu soda metienu realizēja Mateo Kedžo. Astoņas sekundes pirms beigām atkal noteikumus pārkāpa pret Valteru, taču viņš iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem, ar ko bija par maz, lai panāktu izlīdzinājumu. Pēdējā sekundē Štālberga metiens nebija precīzs un ventspilnieki varēja svinēt laimīgu uzvaru ar 81:80.

Sērijas nākamā spēle notiks svētdien, sērija ilgs līdz trim uzvarām.