Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

BK Ventspils izstājas no cīņas par vietu ULEB Eirolīgā

Latvijas čempionvienība BK Ventspils ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas atbildes spēlē izbraukumā ar 76:88 (40:50) zaudēja titulētajam Itālijas klubam Trevīzo Beneton. Pirmajā spēle Ventspilī laukuma saimnieki uzvarēja 78:73, bet divu maču summā zaudēja 154:161.  Līdz ar to ventspilnieki zaudējuši izredzes iekļūt Eiropas klubu prestižākajā turnīrā, taču starptautisko sezonu turpinās Eiropas kausa izcīņā.

Pirmajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punktā, un tikai priekšpēdējā minūtē mājinieki sasniedza sev nepieciešamo piecu punktu pārsvaru (23:18). Pirmā ceturtdaļa beidzās ar Benetton 25:20 pārsvaru. Otrās ceturtdaļas sākumā Benetton basketbolisti savu pārsvaru palielināja par līdz 13 punktiem (38:25). Veiksmīgi izmantojot zonas aizsardzību, ventspilnieki uz brīdi starpību gan samazināja, taču Benetton basketbolisti tuvāk pietuvoties neļāva.Otrā puslaika sākums deva vēl vienu cerību. Vairākās epizodēs Ventspils kluba basketbolisti ļoti precīzi nospēlēja aizsardzībā, bija pietiekami precīzi arī uzbrukumā, izmantojot netipiski daudzās sāncenšu kļūdas, un atjaunoja liktenīgo piecu punktu starpību (47:52). Turpmākajā spēles gaitā Benetton pārsvars turējās intriģējošās 5 – 10 punktu robežās. Taču vairākkārt svarīgos brīžos ventspilnieki nerealizēja brīvus metienus. Iespējams, izšķirošais brīdis spēlē bija piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad pēc sāncenšu nesportiskās iezīmes ventiņi nerealizēja ne abus soda metienus, ne pēc tam izmesto trīspunktnieku. Uzreiz pēc tam Trevīzo komanda sasniedza 77:63 pārsvaru.