Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

BK Ventspils pēdējā sekundē zaudē ASK Rīga basketbolistiem

SEB Baltijas līgā divu Latvijas klubu savstarpējā spēlē BK Ventspils savā laukumā ar 59:60 (28:32) spēles pēdējā sekundē zaudēja ASK Rīga komandai. Uzvaras grozu ar tālmetienu līdz ar spēles finālsirēnu guva Sandis Valters.

Saspringtās cīņas pirmajā ceturtdaļā nelielu pārsvaru izdevās iekrāt mājiniekiem. Taču ventspilnieku “sausuma” periods astoņu (!) minūšu garumā ASK Rīga basketbolistiem ļāva no 21:26 panākt 32:26.

Ārkārtīgi mazrezultatīva spēle, it īpaši mājinieku izpildījumā, turpinājās arī pēc lielā pārtraukuma. Brazeltona divpunktnieks bija vienīgais metiens, ko trešajā ceturtdaļā realizēja Ventspils basketbolisti, ļaujot pirms pēdējās ceturtdaļas iekrāt ievērojamu 14 punktu pārsvaru (30:44).

Pēdējā spēles posmā ventspilnieku uzbrukums atkal “pamodās” un, agresīvāk nospēlējot cīņā pie groziem, mājinieki ne tikai panāca neizšķirtu 55:55, bet pēdējā minūtē arī izvirzījās vadībā 59:57.

Sešas sekundes līdz beigām Tairons Brazeltons ar diviem soda metieniem varēja nodrošināt BK Ventspuils uzvaru, taču aizmeta garām abus. Helmanis izcīnīja atlēkušo bumbu un piespēlēja to Sandim Valteram, kurš no trīspunktu līnijas, skanot finālsirēnai, guva uzvaru nesošos punktus.

Zīmīgi, ka šī bija rīdzinieku pirmā spēle jaunā galvenā trenera Donalda Kaira vadībā, turklāt viesu komandas sastāvā tika pieteikti tikai astoņi basketbolisti.

Jau ziņots, ka citās otrdienas spēlēs SEB Baltijas līgas Valmieras basketbolisti ar 84:77 (41:40) uzvarēja turnīra pastarīšus Ķēdaiņu Nevežis, bet Barons/LMT Tallinā ar 65:73 (39:39) zaudēja Kalev/Cramo komandai.

SEB Baltijas līga

BK Ventspils – ASK Rīga 59:60 (22:18, 28:32, 30:44)

BK Ventspils
: Strēlnieks 18, Jurēvičus 13, Vairogs 10, Brazeltons 5, Veselovs 5, Skirmants 3, Zaķis 3, Caikoss 2
ASK Rīga: Mažutis 14, Valters 13, Vītols 11, Kalve 8, Šundovs 7, Bertāns 3, Helmanis 2, Grafs 2

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...