Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

EČ basketbolā sievietēm norisei Rīgā pašvaldība piešķirs vēl 75 000 eiro

Rīgas dome Latvijas Basketbola savienībai (LBS) Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm rīkošanai piešķirs vēl 75 000 eiro, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.

Šoreiz lēmumu vienbalsīgi atbalstīja visi komitejas deputāti.

Līdz šim čempionāta rīkošanai dome bija rezervējusi 50 000 eiro, kas nozīmē, ka kopā ar šodien atbalstīto finansējumu no pašvaldības budžeta sacensību norisei tiks piešķirti 125 000 eiro.

Līdz ar to, no vairāk nekā 200 000 eiro apmērā nepieciešamā papildus finansējuma sacensību rīkošanai, LBS būs saņēmusi jau 165 000 eiro.

Kā ziņots, pirmo reizi komiteja šo jautājumi skatīja 22. maijā, taču kvoruma trūkuma dēļ komitejai neizdevās pieņemt gala lēmumu par papildus finansiāla atbalsta piešķiršanu čempionāta rīkošanai.

Lēmumprojektam bija iesniegti divi priekšlikumi - valdošā koalīcija rosināja čempionātam papildus piešķirt 75 000 eiro, savukārt opozīcijas priekšlikums paredzēja atvēlēt 100 000 eiro. Vispirms domnieki balsoja par priekšlikumu čempionātam atvēlēt 75 000 eiro un to atbalstīja vairums deputātu.

Savukārt balsojumā par opozīcijas priekšlikumu daļa valdošās koalīcijas deputātu nepiedalījās, līdz ar to netika nodrošināts kvorums.

Tāpat ziņots, ka LBS pavasarī prasīja papildu līdzekļus no valsts un pašvaldības, jo esot izveidojies turnīra izmaksu sadārdzinājums, kas tobrīd bija 274 240 eiro apmērā, bet pēc izdevumu samazināšanas nedaudz pārsniedz 200 000 eiro. Ministru kabinets nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem čempionāta finālturnīra organizēšanai Rīgā piešķirt 90 000 eiro, pārējos līdzekļus mudinot LBS meklēt, piesaistot sponsorus vai citus finansējuma avotus.

2015. gada vīriešu basketbola čempionāts, kura rīkošanai piešķirtais valsts līdzfinansējums bija 1,76 miljoni eiro, tika noslēgts ar 667 000 eiro peļņu. Šajā turnīrā LBS nopelnīja vairāk nekā pusmiljonu eiro, taču daļa no šīs summas paredzēta sporta halles jaunbūves un tai piegulošās teritorijas labiekārtojuma būvprojekta izstrādei.

No 27. jūnija līdz 7. jūlijam Rīgā un trijās Serbijas pilsētās plānots rīkot Eiropas sieviešu čempionātu basketbolā, kurā 16 komandas cīnīsies par čempionu titulu, kā arī sešām ceļazīmēm uz 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Nobrieduši darbīgai vasarai

Laikus gatavošanos vasaras beigās paredzētajam Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram sākusi Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība, kas igauņu speciālista Avo Kēla vadībā šonedēļ atklāja ...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi