Rīgā +18 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

VEF Rīga basketbolisti ULEB Eiropas kausa izcīņas G grupas piektās kārtas spēlē otrdien Arēnā Rīga ar 74:71 (33:40) sīvā cīņā pārspēja Izraēlas komandu Jeruzālemes Hapoel. Rīdzinieki ar divām uzvarām piecās spēlēs pirms pēdējās kārtas joprojām saglabā izredzes kvalificēties otrajam posmam.

Kurtinaitis pēc uzvaras pār Hapoel uzslavē visu VEF Rīga komandu

Vefiešu ārkārtīgi veiksmīgais spēles sākums (13:5 jau trešajā minūtē) lika atcerēties, ka pārsvaram divu savstarpējo maču summā rīdziniekiem būtu nepieciešama uzvara ar 14 punktu pārsvaru – pirmajā spēlē Izraēlā mājinieki guva uzvaru 91:78. Tomēr viesu komanda diezgan strauji atguvās, manāmi uzlaboja spēli aizsardzībā un ar Villiju Solomonu uzbrukumu priekšgalā vēl līdz pirmās ceturtdaļas beigām panāca izlīdzinājumu.

Sākto ofensīvu Hapoel basketbolisti turpināja otrajā ceturtdaļā, un 16.minūtē laukuma saimniekiem jau mīnus desmit (27:37). Ar sekmīgu zonas aizsardzību un lielāku agresivitāti uzbrukumā VEF Rīga spēlētāji puslaika izskaņā starpību gan mazliet samazināja, tomēr Džeisona Riča metiens pirms centra līnijas, skanot finālsirēnai, mājinieku optimismu varēja šķietami mazināt. Papildus problēmas cīņā zem groziem solīja gan Bērziņa četras piezīmes, gan Keina kājas savainojums.

Tomēr otro puslaiku rīdzinieki sāka tikpat veiksmīgi kā pirmo – septiņi Bertāna punkti pēc kārtas, un vadība atgūta (42:40, vēlāk bija arī 54:47). Arī šoreiz Hapoel izdevās VEF izrāvienu piebremzēt, taču atšķirībā no pirmā puslaika atgūt vadību gan ne. Ilgāku laiku mājinieki apsteidza pretiniekus par divu metienu tiesu, līdz pēdējās ceturtdaļas vidū pēc otrā puslaika varoņa Bertāna precīzā tālmetiena rīdzinieki atkal panāca 65:58.

Cīņas izskaņā, kurā aizsardzība ievērojami dominēja pār uzbrukumu, Hapoel basketbolisti pēdējā pusotrā minūtē atspēlēja piecus no sešiem punktiem un 53 sekundes līdz beigām samazināja starpību līdz 70:71. Taču jau nākamajā uzbrukumā ar precīzu trīspunktnieku no laukuma stūra atbildēja Kaspars Bērziņš, gūstot izšķirošos punktu spēlē.

Pēdējo pirmā posma spēli VEF Rīga aizvadīs 21.decembrī viesos pret Čehijas čempionvienību Nimburkas ČEZ, kas otrdien viesos negaidīti pārliecinoši pieveica Seviljas Cajasol 89:68.

Eiropas kausa izcīņa, G grupa

VEF Rīga – Jeruzālemes Hapoel 74:71 (23:23, 33:40, 60:54)

VEF Rīga: Valters 8, Viljamss 2, Janičenoks 13, Bērziņš 12, Gadsons 4, Keins 2, Šeļakovs 3, Bertāns 20, Parahovskis 10
Hapoel: Douels 1, Solomons 24, Ričs 14, Klensijs 12, Naimi 4, Mizrahi 2. Rendls 14

Cajasol – ČEZ 68:89 (33:49)

Hapoel            5 3 – 2
ČEZ Nymburk  5 3 – 2
Cajasol           5 2 – 3
VEF Rīga         5 2 – 3

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.