Rīgā +4 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Janičenoks iemet pēdējā sekundē tālmetienu, Latvija papildlaikā uzveic Maķedoniju

Kristaps Janičenoks realizēja sarežģītu trīspunktu metienu pašā pēdējā sekundē, tādējādi papildlaikā nodrošinot Latvijas izlasei uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē pār Maķedoniju ar 83:82 (31:30, 74:74).

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Andris Biedriņš, kurš guva 30 punktus un izcīnīja 22 atlēkušās bumbas. Janičenoks bija otrs rezultatīvākais (16 punkti).

Spēli mazliet veiksmīgāk (taču - ne pārliecinošāk) iesāka Latvijas valstsvienības spēlētāji, kuri pamazām iekrāja pārsvaru (8:2), taču tad zibenīgi to zaudēja, pieļaujot pāris nevajadzīgas piezīmes uzbrukumā un palaižot pretinieku brīvā metienā aizsardzībā. Maķedonieši rezultātu izlīdzināja (10:10), tomēr viņu ieskrējiens tika apturēts. Līdz ceturtdaļas beigām mājiniekiem jau atkal bija piecu punktu pārsvaru (15:10).

Otrajā ceturtdaļā maķedonieši turpināja spēlēt zemā tempā, galvenos akcentus liekot uz metieniem no tālas distances vai bumbas iespēli zem groza. Tas nesa augļus un viesiem pat izdevās izvirzīties vadībā (30:27), taču pašu kļūdas ļāva Latvijas izlasei puslaika izskaņā atgūt vadību (31:30).

Spēles otrajā pusē Latvijas izlase turpināja pieļaut daudz kļūdu kā uzbrukumā, tā aizsardzībā, kuras tad pa īstam sāka izmantot maķedonieši. Lielāko pārsvaru viņi ieguva četras minūtes pirms spēles beigām (67:60). Pēdējā brīdī "pamodās" Latvijas izlases basketbolisti, izšķirošo grozu (74:74) gūstot mazliet vairāk nekā minūti pirms pamatlaika beigām. Turklāt kārtējo reizi laime uzsmaidīja Latvijas izlasei, jo pāris sekundes pirms beigām maķedonieši aizmeta garām abus soda metienus.

Papildlaikā visi izšķirošie notikumi risinājās tā galotnē, turklāt atkal laimējās Latvijas izlase. Trīs sekundes pirms finālsvilpes maķedoniešiem bija divu punktu pārsvars, turklāt viņi bloķēja Bērziņa tālmetienu. Tomēr pēdējās sekundes izskaņā sarežģītu tālmetienu izpildīja Janičenoks - 83:82!

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien, kad viesos spēkosies ar igauņiem.