Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Krievijas basketbolistes spēlēs piektajā Eiropas čempionāta finālā pēc kārtas

Pašreizējā titula īpašniece Krievijas dāmu basketbola valstsvienība piekto reizi pēc kārtas iekļuvusi Eiropas čempionāta finālā. Piektdien pusfināla spēlē iepriekšējā Eiropas čempionāta finālistu divcīņā Krievijas basketbolistes uzvarēja Spāniju 77:61 (26:24).Krievijas komandas pretinieces finālā sestdien būs Francijas basketbolistes, kuras otrajā pusfinālā uzvarēja Baltkrieviju 64:56.

Par bronzas godalgām cīnīsies Spānijas un Baltkrievijas komandas.Titulēto pretinieču savstarpējās spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, kurā noteicošo lomu spēlēja abu komandu pieticīgais sniegums uzbrukumā. Pirmajā ceturtdaļā Krievijas basketbolistes ar Mariju Stepanovu priekšgalā turējās nelielā vadībā, taču otrās ceturtdaļas sākumu veiksmīgāk aizvadīja spānietes, panākot 24:19 pārsvaru. Tiesa, tad piecas minūtes pēc kārtas Spānijas komanda nespēja gūt ne punkta, nerealizējot vairākus salīdzinoši vieglus metienus no groza apakšas un ļaujot sāncensēm atgūt vadību 26:24.Pēc pārtraukuma Krievijas izlases ofensīva turpinājās, trešās ceturtdaļas vidū sasniedzot 43:36. Bet pēc Latvijas izlases “kapraces” naturalizētās amerikānietes Hemonas septiņiem punktiem un Artešinas realizētā ātrā uzbrukuma ceturtā perioda sākumā viņu pārsvars jau kļuva nospiedošs – 58:42.Hemonas benefice uzbrukumā un Krievijas komandas pārsvars cīņā pie groziem turpinājās arī atlikušajā laika, nodrošinot Krievijas izlasei vietu finalā.

x x x

Eiropas čempionāts basketbolā, pusfināls

Spānija – Krievija 61:77 (13:15, 24:26, 42:48)

Spānija
: Torensa 17, Valdemoro 13, Montanjana 10, Krusa 6, Palau 6, Lima 3, Nikolsa 2, Paskva 2, Agilara 2

Krievija: Hemona 28, Stepanova 19 (16 atl.b.), Abrosimova 14, Osipova 8, Artešina 6, Korstina 2

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...