Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas basketbolistēm 7.vieta Eiropā

Latvijas basketbolistes sestdien izcīnīja septīto vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, izšķirošajā spēlē ar 67:59 pārspējot Slovākiju.Latvijas izlasei spēle sākās neveiksmīgi - mazrezultatīvs uzbrukums un zaudēta cīņa par atlēkušajām bumbām (pirmās sešas atlēkušās bumbas pie Latvijas groza ieguva slovākietes).

Slovākietes bija mazliet labākas gandrīz visos spēles komponentos. Treneris Zvirgzdiņš rotēja ar sastāvu un jau spēles sākumā laukumā devās arī tālākās rezervistes, viņu vidū arī Eglīte, kas iepriekšējā spēlē neparādījās laukumā. Otrās ceturtdaļas vidū mājinieces jau bija vadībā, taču nekur tālu slovākietes neatlaida. Puslaika beigās Latvijas basketbolistes labi nocīnījās aizsardzībā un līdz atpūtai iekrāja nelielu pārsvaru - 31:27.

Pēc pārtraukuma situācija būtiski nemainījās. Abām komandām bija samērā daudz kļūdu, metienos arī nebija liela veiksme, bet rezultāts bija līdzīgs. Trešā perioda beigās Latvijas izlasei beidzot izdevās atkal atrauties, sekmīgi nospēlējot aizsardzībā un realizējot tālmetienus - 52:45.

Izšķirošajā desmitminūtē latvietes kļūdījās krietni vairāk par pretiniecēm, turklāt slovākietēm bija ievērojams pārsvars metienu skaita ziņā, taču tie bija sasteigti dēļ laukuma saimnieču enerģiskās cīņas aizsardzībā. Tas ļāva nosargāt dažu punktu pārsvaru un izcīnīt septīto vietu finālturnīrā.

Jāuzteic Sabīnes Niedolas spēle. Viņa guva 16 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, nopelnot savu pirmo double-double pieaugušo izlases sastāvā.

x x x

Eiropas čempionāta finālturnīrs

Spēle par 7.vietu

Latvija 67:59 Slovākija
(13:17, 18:10, 21:18, 15:14)

Latvija: Niedola 16 + 11 AB, Jēkabsone-Žogota 14 + 7 AB, Tamane 13, Eglīte 7, Baško 6, Kārkliņa 5, Brumermane 2.

Slovākija: Kupčikova 13, Žirkova 12, Gjurči 11, Lāškova 10, Jurčenkova 7, Vinuhalova 4, Hričkova 2.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...