Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas basketbolistes demonstrē raksturu, taču zaudē Serbijā

Otro zaudējumu 2011.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā piedzīvojušas Latvijas izlases basketbolistes, kuras viesos ar 63:75 piekāpās Serbijas komandai. Neveiksme sarežģījusi dāmu valstsvienības izredzes izcīnīt grupā vismaz otro vietu, kas nodrošinās piedalīšanos finālturnīrā Polijā. Latvijas komandai spēles sākumā neveicās uzbrukumā, tāpēc serbietes pamazām audzēja pārsvaru, pirmās ceturtdaļas beigās panākot 19:12.

Kļūdas un vājā metienu precizitāte pirmajā puslaikā tā arī neļāva pietuvoties mājiniecēm, kuru pārsvars, dodoties lielajā pārtraukumā, sasniedza 11 punktus (38:27). Otrā puslaika sākumā ar agresīvu aizsardzību pretinieces tika piespiestas biežāk kļūdīties, bet uzbrukumā veiksmīgi nospēlēja Zane Tamane, Sabīne Niedola un Kristīne Kārkliņa, pietuvojoties līdz mīnus trīs (40:37). Trešās ceturtdaļas sestajā minūtē pēc Kārkliņas soda metieniem pirmo reizi spēlē viešņas izvirzījās vadībā (44:45), taču tad lietas savās rokās ņēma serbu līderes Maksimoviča un Pešoviča, caur kurām pārsvarā ritēja mājinieču spēle uzbrukumā. Pēdējo reizi aizsniedzamā attālumā Serbija bija pēdējās ceturtdaļas ceturtajā minūtē (57:53), kad pretinieces sāka izšķirošo izrāvienu un panāca galarezultātu 75:63. Serbijas komanda nostiprinājusies B grupas otrajā pozīcijā. Latvietēm otrajā riņķī būs nepieciešama ne tikai uzvara mājās pār Rumāniju un Serbiju, bet, visticamāk, arī viesos Izraēlā.