Rīgā +5 °C
Svētdiena, 20. oktobris
Leonīda, Leonīds

LBL zelta finālam dramatiski loģisks fināls

Labi paveiktais darbs komandas komplektēšanā Barons/LMT komandai nodrošināja uzvaru Latvijas basketbola čempionāta finālsērijas piektajā mačā (79:78) un visā sērijā (4:1). Galveno treneru konkursā Kārlis Muižnieks revanšējās Ramūnam Butautam par pērn piedzīvoto zaudējumu (tiesa, zem cita karoga) un sesto reizi cēla virs galvas valsts čempionu kausu.

Kopā ar visu komandu un oficiāli par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzīto Armandu Šķēli. Spēles gaita: 11:5 (4.minūtē), 17:12 (7.), 19:28 (14.), 36:47 (20.), 47:58 (25.), 67:62 (32.), 68:71 (36.), 74:71 (39.), 77:73, 79:78 Barons/LMT deva, bet ASK Rīga nevarēja paņemt — tā īsumā var raksturot piektās finālspēles sižetu. Demetrija Aleksandera apbrīnojamā precizitāte pirmajā ceturtdaļā ļāva favorītiem uzņemties vadību, taču ASK Rīga pirmie sakārtoja komandas spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Pirmajā puslaikā laukumā notikušo raksturoja kļūdu attiecība: ASK Rīga 2, Barons/LMT 17… Līdzjutējiem krietna daļa pārtraukuma pagāja spriežot, kura komanda cietusi lielāku zaudējumu pēc lietuviešu konflikta un Mazuša un Gusta noraidījuma. Primitīvā loģika — pamatsastāva saspēles vadītājs (Gusts) pret rezervistu — te nederēja, un to pierādīja arī otrais puslaiks. Proti, nespēlējot Mazutim, ASK Rīga jau tā noplicinātā ārējā līnija palika tikpat kā bez variācijas iespējām, un jo tuvāk nāca spēles beigas, jo lēnāki un neprecīzāki kļuva ap 35 minūtēm nospēlējušie Jahovičs, Broils un Miladžs. Tiesa, Barons/LMT savas plašākā sastāva iespējas nebūt neizmantoja tik pārliecinoši, cik varēja. Neoficiālajā latviešu konkurencē pārsvars palika ASK pusē — finālsēriju lieliski aizvadīja Jahovičs, vairākos mačos, ieskaitot pēdējo, labs bija Grafs. Barons/LMT līdz ar leģionāriem uz priekšu vilka viens pats Šķēle, kamēr valstsvienības kandidāti Bērziņš un Vaikulis tā arī neatrada savu spēli. Taču sezonas vidū izdarītie ieguldījumi gan Barons/LMT bija daudz efektīvāki — Batišta un Džefersons izdarīja ļoti daudz, lai čempionu kausu varētu pasniegt jau svētdien. Barons/LMT izturēja gan ASK Rīga otro elpu ceturtās ceturtdaļas vidū, gan aukstasinīgāk nospēlēja galotnē. ***LATVIJAS ČEMPIONI