Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Lieliska trešā ceturtdaļa ļauj Timmas pārstāvētajai Baskonia sagraut Strēlnieku un Olympiakos

Lieliski aizvadīta trešā ceturtdaļa ļāva latviešu basketbolista Jāņa Timmas pārstāvētajai Spānijas komandai Vitorijas Baskonia piektdien ULEB Eirolīgas mačā savā laukumā ar 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10) sagraut Pirejas Olympiakos no Grieķijas, kur spēlē Jānis Strēlnieks.

Abiem Latvijas basketbolistiem šajā mačā gan pieticīgs sniegums. Timma laukumā pavadītajās 22 minūtēs un 46 sekundēs pie punktiem netika, garām aizmetot vienīgo divpunktnieku un abus trejačus. Viņš šajā spēlē izcēlās ar divām atlēkušajām bumbām, vienu kļūdu, vienu piezīmi, vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu un -2 efektivitātes punktiem, kas bija sliktākais rādītājs komandā.

Tikmēr Strēlnieks nospēlēja 12 minūtes un 29 sekundes, tikdams pie viena punkta. Latvietis aizmeta garām abus divpunktu raidījumus un vienīgo trīspunktnieku, bet grozā raidīja vienu no diviem soda metieniem. Tāpat viņa kontā viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un -3 efektivitātes punkti, kas bija dalīts sliktākais rādītājs vienībā.

Zīmīgi, ka viens no šī mača tiesnešiem bija Latvijas soģis Oļegs Latiševs.

Jau no paša spēles sākuma iniciatīva gan bija Olympiakos rokās. Grieķijas komanda maču sāka ar 8:0 izrāvienu, turklāt ilgāku laiku turējās diezgan drošā atstatumā. Pirmā puslaika otrajā pusē cīņas gaita gan bija līdzsvarojusies, turklāt pašās beigās Baskonia arī izvirzījās vadībā, lielajā pārtraukumā dodoties jau ar sešu punktu pārsvaru (36:30).

Pirejas vienībai, kas raksturīga ar labu spēli aizsardzībā, trešā ceturtdaļa bija katastrofāla, jo tās laikā viesi pamanījās ielaist 36 punktus jeb tikpat, cik visā pirmajā puslaikā, nonākot pamatīgos iedzinējos (40:72).

Noslēdzošajās desmit minūtēs Baskonia savu pārsvaru droši nosargāja un tika pie uzvaras.

Baskonia sastāvā 19 punktus iemeta Johanness Foigtmans, kamēr Olympiakos rindās 13 punkti Georgam Printezim.